Strona: Olimpiada Matematyczna Juniorów - zawody II-go stopnia / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Olimpiada Matematyczna Juniorów - zawody II-go stopnia

2017-01-15

W sobotę 14 stycznia aula Wydziału Mechaniczno-Technologicznego wypełniła się młodymi matematykami z województwa podkarpackiego i lubelskiego. Uczniowie gimnazjów przyjechali do Stalowej Woli na drugi etap Olimpiady Matematycznej Juniorów. To już trzeci rok, gdy zawody II-go stopnia odbywają się na Politechnice Rzeszowskiej. W tym roku rywalizowało 88 zawodników, którzy mieli do rozwiązania 5 zadań. Zawody rozpoczęły się o godzinie 11:00 i trwały trzy godziny. Po zawodach omawiano zadania i żywo dyskutowano na temat różnych sposobów ich rozwiązania.