Strona: Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy przez Politechnikę Rzeszowską i Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2017-03-15

W dniu 15 marca 2017 roku nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na objęcie przez Politechnikę Rzeszowską patronatem honorowym klas Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Opiekę patronacką będzie sprawował Wydział Mechaniczno-Technologiczny, a dotyczy ona klas o profilach: technik mechatronik i pojazdów samochodowych. W ramach współpracy Szkoły z Politechniką zostaną opracowane programy kształcenia, które ułatwią absolwentom technikum start na kierunkach oferowanych przez WMT. Dodatkowo zadaniem Politechniki jest zapewnienie wsparcia merytorycznego dla najzdolniejszych uczniów. Dzięki porozumieniu będą oni mogli uczestniczyć w pracach Kół Naukowych i mieć bezpośredni kontakt z pracownikami naukowymi naszej Uczelni. Porozumienie doskonale wpisuje się w misję Wydziału, która polega między innymi na krzewieniu i popularyzowaniu wiedzy technicznej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Liczymy, że współpraca przyniesie dużo obopólnych korzyści i będzie wpływała motywująco na młodzież, która od pewnego czasu coraz żywiej interesuje się zagadnieniami technicznymi.