Współpraca międzynarodowa

Współpraca z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach

14-01-2018 r.

Politechnika Rzeszowska od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem Technicznym w Koszycach w obszarze nauki i dydaktyki. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli podpisał umowy o współpracy z Wydziałem Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach oraz Wydziałem Technologii Produkcji Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z siedzibą w Prešovie.

Umowy w siedzibach wydziałów w dniu 17 listopada 2017 roku podpisali Dziekani doc. Ing. Iveta Vaskova, PhD, dr. h. c. prof. Ing. Jozef Zajac, CSc.  i dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz.

Zakres podpisanych w umowach dziedzin współpracy obejmie: realizację wspólnych projektów badawczych, doskonalenie i wprowadzanie profesjonalnych programów szkoleniowych, wymianę kadry dydaktyczno-badawczej, wymianę studencką, organizację wspólnych wydarzeń naukowych, dydaktycznych, kulturalnych i sportowych.