Strona: Absolwenci WMT finalistami OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Prezesa SIMP / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Absolwenci WMT finalistami OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Prezesa SIMP

2024-03-26
od lewej: dziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz, Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbrzeżny, mgr inż Monika Pelc, Prezes Oddziału SIMP w Stalowej Woli Pan Emilian Dwornicki

Absolwenci Politechniki Rzeszowskiej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli mgr inż. Monika Pelc oraz mgr inż. Aleksander Orłowicz znaleźli się w ścisłym finale XXIII EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej w roku akademickim 2022/2023.

Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz Zarząd Główny w Warszawie. Adresowany jest on do:

• dyplomantów studiów I stopnia (inżynierskich) i II stopnia (magisterskich) wydziałów mechanicznych oraz innych wydziałów prowadzących studia o profilu mechanicznym na politechnikach i w innych publicznych wyższych szkołach technicznych, w których wykonywane są prace dyplomowe z dyscyplin o profilu mechanicznym oraz z zakresu dyscyplin pokrewnych,
  • promotorów prac dyplomowych.

Dyplomy uznania od Prezesa SIMP prof. dr hab. inż. Tomasza Chmielewskiego za zakwalifikowanie się do etapu finałowego naszym absolwentom wręczyli Prezes Oddziału SIMP w Stalowej Woli Pan Emilian Dwornicki oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbrzeżny. Dodatkowo finaliści otrzymali upominek okolicznościowy od HSW S.A.

Mgr inż. Monika Pelc swoją pracę dyplomową poświęciła zbadaniu wpływu obróbki cieplnej na właściwości złącza spawanego ze stali w gatunku 30HGSA, natomiast mgr inż. Aleksander Orłowicz zajął się opracowaniem technologii spawania blatu stołu z wykorzystaniem cobota.

Powyższe prace zostały również wysoko ocenione przez Komitet Naukowy oraz przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego za praktyczny aspekt zaproponowanych rozwiązań podczas Dyplomowej Sesji Plakatowej POSTER MASTER 2023. Cieszymy się, że zostały także docenione w skali kraju. Wybrano je spośród ponad 100 prac z całej Polski.

Serdeczne gratulujemy finalistom. Życzymy dalszych sukcesów.