Strona: MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Nasi Partnerzy

MODELOWE ROZWIĄZANIA NA TRUDNE WYZWANIA - Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli

Warsztaty dla uczniów - edycja IV (nabór uzupełniający)

Informujemy, że ze względu na wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja IV w ramach Akademii przemysłu 4.0 ogłaszamy rekrutację uzupełniającą. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach! 

plakat2.jpg

Warsztaty z technologiami przemysłowymi dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja I (nabór uzupełniający)

1.png

Warsztaty dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja IV

plakat.png

Warsztaty dla uczniów - edycja IV (nabór uzupełniający)

Informujemy, że ze względu na wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja IV w ramach Akademii przemysłu 4.0 ogłaszamy rekrutację uzupełniającą. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach! 

plakat2.jpg

Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja IV

plakat2.jpg

Wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii przemysłu 4.0

Informujemy, że ze względu na wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja III w ramach Akademii przemysłu 4.0 ogłaszamy rekrutację uzupełniającą. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach! 

plakat_uczniowie_3ed-1.jpg

Warsztaty z technologiami przemysłowymi dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja I (nabór uzupełniający)

1.png

Warsztaty dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja III

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

grafika_studenci_3ed.jpg

Warsztaty dla uczniów - edycja III

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

grafika_uczniowie_3ed.jpg

Szkolenie w zakresie pilotażu i obsługi bezzałogowych statków powietrznych - dronów

plakat.jpg

Warsztaty z technologiami przemysłowymi dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja I

1.png

Warsztaty dla uczniów - edycja II (nabór uzupełniający) zapisy do 10.03

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

modelowe2023.png

Warsztaty dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0 - edycja II

plakat.jpgRuszamy z II edycją warsztatów dla studentów. Tym razem zajęcia będą realizowane w dwóch blokach tematycznych

  • Blok tematyczny I - Chemia
  • Blok tematyczny II - Technika.

Dużo uwagi poświęcone zostanie integracji robotów z automatyką, komunikacji człowiek-robot oraz odnawialnym źródłom energii. Dzięki zakupionym w ramach projektu nowoczesnym urządzeniom, studenci będą mogli zapoznać się z podłączaniem do robota sygnałów pochodzących z urządzeń zewnętrznych, przesyłaniem do robota komunikatów głosowych, a także poznać ekologiczne metody wytwarzania energii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach.

Akademia Przemysłu 4.0 - materiały dydaktyczne pt. „Zastosowania nauki”

pn_info_lastpage.png

Szanowni Państwo,

Kolejnym z działań realizowanych przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej, w ramach projektu „Modelowe Rozwiązania na trudne wyzwania – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, współfinasowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa, jest stworzenie materiałów dydaktycznych pt. „Zastosowania nauki”.

Całość obejmuje 4 tomy materiałów dydaktycznych, opisujących zagadnienia z dziedziny informatyki i matematyki, fizyki, chemii oraz techniki. Jak sam tytuł wskazuje ich celem jest pokazanie czytelnikowi, jak w praktyczny sposób, możemy wykorzystywać naukę. Pomogą również w zrozumieniu wielu zjawisk, które na co dzień obserwujemy w otaczającej nas rzeczywistości.

Poniżej zamieszczamy poszczególne tomy. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

zn1_photo.jpg

Zastosowania Nauki - Tom 1 - Matematyka i Informatyka (całość)

zn2_photo.png

Zastosowania Nauki - Tom 2 - Fizyka (całość)

zn3_photo.jpg

Zastosowania Nauki - Tom 3 - Chemia (całość)

zn4_photo.jpg

Zastosowania Nauki - Tom 4 - Technika (całość)


Wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja II w ramach Akademii przemysłu 4.0

Informujemy, że ze względu na wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja II w ramach Akademii przemysłu 4.0 przedłużamy rekrutację do 13.02.2023 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!

Warsztaty dla uczniów - edycja II (nabór uzupełniający)

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

modelowe2023.png

Warsztaty dla uczniów - edycja II (nabór uzupełniający)

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

modelowe2023.png

Wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii przemysłu 4.0

Informujemy, że ze względu na wolne miejsca na Warsztaty dla uczniów - edycja II w ramach Akademii przemysłu 4.0 przedłużamy rekrutację do 25.01.2023 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach!

Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii Przemysłu 4.0

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

img2_uczniowie_edycja_2.png

W ramach zadania  przeprowadzone zostaną zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Będą to zajęcia pilotażowe prowadzone w oparciu o przygotowane w ramach projektu materiały dydaktyczne oraz zakupiony sprzęt. W ramach tej edycji zajęcia będą realizowane w dwóch blokach tematycznych: Matematyka i Informatyka oraz Technika. Będą to zajęcia laboratoryjne, które w prosty i przystępny sposób pokażą różne zastosowania nauki i techniki w wielu dziedzinach naszego życia. Warsztaty mogą stanowić inspirację w poszukiwaniu rozwiązań problemów, z którymi spotykamy się w codziennym życiu stosując wiedzę oraz najnowsze osiągnięcia techniki. Dodatkowo zajęcia będą uzupełnieniem wiadomości oraz umiejętności zdobytych w szkole. Dzięki zakupionym w ramach projektu nowoczesnym urządzeniom uczniowie będą mogli przenieść się w świat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, wytworzyć czystą energię, zobaczyć czym jest sztuczna inteligencja, czy  też poznać podstawy programowania robotów współpracujących.

W ramach zadania zostanie przeprowadzonych co najmniej 30 godzin dydaktycznych zajęć skierowanych do grupy co najmniej 200  uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zajęcia będą realizowane w terminie od  23.01 – 26.01.2023  roku. Poniżej szczegółowy harmonogram z podziałem na grupy i tematykę warsztatów

harmonogram_uczniowie_edycja_2.png

Warsztaty dla studentów w ramach Akademii Przemysłu 4.0

plakat_20221123.jpg

Ruszamy z kolejnymi zajęciami w ramach projektu norweskiego. Tym razem zapraszamy w swoje mury studentów, którzy chcą poznać zastosowania najnowszych osiągnięć w dziedzinie informatyzacji i robotyzacji przemysłu.
Zajęcia będą prowadzone w dwóch blokach tematycznych.

  • Blok tematyczny I - Matematyka i Informatyka,
  • Blok tematyczny II - Technika.

Dużo uwagi poświęcone zostanie odnawialnym źródłom energii i transformacji energetycznej, która aktualnie zyskuje w przemyśle nowy wymiar. Dzięki zakupionym w ramach projektu nowoczesnym urządzeniom, studenci będą mogli zapoznać się z zastosowaniem rzeczywistości rozszerzonej oraz sztucznej inteligencji, a także poznać innowacyjne techniki wytwarzania oraz nowoczesne metody ekologicznego wytwarzania energii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach.

Warsztaty dla uczniów w ramach Akademii Przemysłu 4.0

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

plakat_zm.jpg

W ramach zadania  przeprowadzone zostaną zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz podstawowych. Będą to zajęcia pilotażowe prowadzone w oparciu o przygotowane w ramach projektu materiały dydaktyczne oraz zakupiony sprzęt. W ramach tej edycji zajęcia będą realizowane w dwóch blokach tematycznych: Matematyka i Informatyka oraz Technika. Będą to zajęcia głownie laboratoryjne, które w prosty i przystępny sposób pokażą różne zastosowania nauki i techniki w wielu dziedzinach naszego życia. Warsztaty mogą stanowić inspirację w poszukiwaniu rozwiązań problemów, z którymi spotykamy się w codziennym życiu  stosując wiedzę oraz najnowsze osiągnięcia techniki. Dodatkowo zajęcia będą uzupełnieniem wiadomości oraz umiejętności zdobytych w szkole. Dzięki zakupionym w ramach projektu nowoczesnym urządzeniom uczniowie będą mogli przenieść się w świat wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, wytworzyć czystą energię,  ograć kasyno  czy  przenieść produkty i surowce w przestrzeni z wykorzystaniem robotów autonomicznych.

W ramach zadania zostanie przeprowadzonych co najmniej 30 godzin dydaktycznych zajęć skierowanych do grupy co najmniej 130  uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

 Zajęcia planujemy zrealizować w terminie od  05.11 – 31.12.2022  roku

na_fb_-_pelne_info_o_projekcie.png

Warsztaty dla nauczycieli i doradców zawodowych

Szanowni Państwo,

Zapraszamy  do udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu „Modelowe Rozwiązania na trudne wyzwania – Plan Rozwoju Lokalnego i Instytucjonalnego Stalowej Woli”, współfinasowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa. Projekt jest realizowany przez gminę Stalowa Wola w partnerstwie z dziesięcioma instytucjami działającymi na terenie Stalowej Woli. Głównym celem programu jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej na terenie kraju poprzez podniesienie jakości środowiska naturalnego, dostępności i standardu życia mieszkańców małych i średnich miast. Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza  jest jednym z Partnerów projektu. W  ramach prowadzonych przez nas działań zaplanowaliśmy seminaria dla nauczycieli i doradców zawodowych, podczas których zaprezentujemy możliwości pracy w lokalnym przemyśle. Dodatkowo przedstawimy kluczowe kompetencje wymagane przez nowoczesny przemysł ze szczególnym uwzględnieniem robotyzacji, informatyzacji i automatyzacji procesów przemysłowych. W trakcie spotkań przedstawiciele firm (działów HR) zaprezentują perspektywy zatrudnienia w przedsiębiorstwie oraz ścieżki awansu zawodowego.  W ramach warsztatów zorganizowane zostaną również wyjazdy do dwóch przykładowych firm, gdzie nauczyciele i doradcy zawodowi będą mogli zapoznać się z potencjałem technologicznym i produkcyjnym w naszym regionie oraz zapotrzebowaniem na konkretną kadrę pracowniczą. 

Warsztaty będą zrealizowane w ilości 30 godzin dydaktycznych. Planujemy przeprowadzić je w terminie 29 marca –01 kwietnia 2022r. w godzinach od 09:00 – 15:00 .

Mamy jeszcze wolne miejsca!
Wystarczy wypełnić Kartę zgłoszenia!
Zapraszamy wszystkie osoby chętne!

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Więcej informacji odnośnie plików cookies.

Akceptuję