Strona: Ambasador Stalowej Woli Maciej Zakościelny na WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Ambasador Stalowej Woli Maciej Zakościelny na WMT

2022-06-15

11 czerwca w odbył się 8 Konkurs Sikorski Model Show 2022, orgnizowany przez Miasto Stalowa Wola, Muzeum Regionalne, Muzeum COP oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego w Stalowej Woli. Wydział Mechaniczno-Technologiczny także brał udział w tym wydarzeniu. Wydziałowe Studenckie Koła Naukowe prezentowały swoje osiągnięcia: roboty, cobot, drony i pojazdy zabytkowe.

Wsród wielu atrakcji, Sikorski Model Show 2022, była także projekcja filmu „Dywizjon 303”, która odbyła się w auli WMT. Po filmie odbył się panel dyskusyjny z ekspertami, historykami, pasjonatami lotnictwa oraz Maciejem Zakościelnym, odtwórcą roli pilota Jana Zumbacha. Spotkanie prowadzili Wojciech Łuczak i Marek Bogusz. Podczas panelu poruszano tematykę związaną z historią polskiego lotnictwa, a w szczególności udziału Polaków w obronie Wielkiej Brytani podczas II wojny światowej. Pan Maciej Zakościelny podzielił się również swoimi refleksajmi na ten temat i opowiedział kilka zakulisowych ciekawostek związanych z realizacją „Dywizjonu 303”. Po zakończeniu panelu każdy z uczestników otrzymał autograf na okolicznościowym zdjęciu.

Maciej Zakościelny bardzo chętnie zwiedził ekspozycję pojazdów zabytkowych WMT. Spędził tam sporo czasu na dyskusjach o motoryzacji z naszymi przedstawicielami. O naszej eskpozycji opowiadali pracownik WMT mgr inż. Jan Czyżewski oraz student WMT Marek Kopyść, a także właściciele poszczególnych pojazdów. Okazało się, że Pan Maciej Zakościelny jest również hobbystą motoryzacji i posiada „wiekowe” pojazdy. Na koniec wizyty, podczas testu jednośladu wróciły młodzieńcze wspomnienia, kiedy po Stalowej Woli i okolicy Maciej Zakościelny poruszał się motorowerem ROMET. Sprawiło Mu to wiele radości.

Maciej Zakościelny pochodzi ze Stalowej Woli. Od 2011 roku posiada tytuł honorowy Ambasadora Stalowej Woli, przyznawany dla wybitnych osób, które reprezentują na zewnątrz Stalową Wolę i identyfikują się z tym miastem.

Panu Maciejowi Zakościelnemu dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych.