Strona: Biomechanika działania mózgu - czyli na ile jesteś panem swojego życia? / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Biomechanika działania mózgu - czyli na ile jesteś panem swojego życia?

2021-10-18
Drogi Studencie, jeśli:
  • stres Cię przytłacza, często emocje biorą górę, zdrowie szwankuje i brakuje czasu na wszystko
  • masz problem z poczuciem własnej wartości, motywacją, autoprezentacją i wystąpieniami przed grupą ludzi
  • pasjonuje Cię poznawanie siebie, odkrywanie tajemnic ludzkiego umysłu, zrozumienie i zarządzanie emocjami i stresem
  • poszukujesz odpowiedzi jak lepiej żyć
  • chcesz mieć lepsze i bardziej świadome życie, zachować równowagę w życiu
  • prywatnym i zawodowym

Temat wykładuBiomechanika działania mózgu - czyli na ile jesteś panem swojego życia?

Zajęcia odbędą się wg następującego konspektu:

Wstęp: kilka słów o ścieżce świadomego rozwoju.

1. Biopsychologiczne podstawy działania ludzkiego organizmu i mózgu oraz umysłu.

2. Energia pierwotna, powietrze, woda, sen, słońce, pożywienie jako biofizyko chemiczne źródła energii

3. Źródła oprogramowania mózgu.

4. Procesy świadome i podświadome i ich znaczenie w zachowaniu człowieka.

5. Nawyk a wolna wola i zdolność podejmowania decyzji.

6. Jak powstaje nawyk bycia sobą czyli osobowość i ego.

7. Pojęcie „wewnętrzne dziecko” i praca z emocjami.

8. Działanie i rola neuronów lustrzanych.

9. Neuroplastyczność mózgu.

10. Podstawowe zasady w funkcjonowaniu umysłu.

11. Sposoby zmiany ścieżek umysłowych.

12. Dyskusja i pytania od uczestników.

Zapraszamy Cię na zajęcia Akademii Umiejętności Miękkich - Euro-Park Wisłosan Young Staff Academy organizowanej i finansowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu.

Akademia rusza z pierwszym wykładem
22 października 2021 r.
w Twojej Uczelni
Wybierz pasującą Ci godzinę:
– 12.45