Strona: Biznes - Nauka - Stalowa Wola / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Biznes - Nauka - Stalowa Wola

2017-06-30

W piątek 30 czerwca na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli odbyła się konferencja "Biznes- nauka - Stalowa Wola". W konferencji uczestniczyli przedstawiciele lokalnych firm, biznesu, nauki, jak również studenci i zaproszeni goście.

Tematem przewodnim konferencji były problemy współpracy pomiędzy nauką, a przemysłem.

Głównym punktem było podpisanie umowy partnerskiej między Politechniką Rzeszowską a firmą Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. Umowę o współpracy w imieniu uczelni podpisał rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Firmę Enigma reprezentował prezes zarządu Paweł Luksic.

Wzajemna współpraca w ramach nowo zawartej umowy dotyczy m.in.: udziału w projektach badawczo-rozwojowych, organizowania szkoleń, praktyk i staży studenckich, kształcenia wysoko wykwalifikowanych pracowników, współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych oraz naukowo-badawczych.