Strona: Delegacja TU Trenčín / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Delegacja TU Trenčín

2023-07-12

TU Trenčín reprezentowali Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej doc. Ing. Jozef  Majerík, PhD, EUR ING a Fakultę špeciálnej techniky TU Trenčín reprezentowali Prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej doc. Ing. Igor Barényi, PhD., EUR ING oraz Ing. Henrieta Chochlíková, PhD. Politechnikę Rzeszowską reprezentował Prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem  prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp a Wydział Mechaniczno-Technologiczny PRz w Stalowej Woli reprezentowali Dziekan dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz i Prodziekan dr hab. inż. Mirosław Tupaj prof. PRz.

W pierwszym dniu wizyty gości przyjął Prorektor prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp. Przedstawił możliwości pogłębienia współpracy pomiędzy naszymi uczelniami w obszarach naukowym, dydaktycznym i organizacyjnym. Szczególną uwagę zwrócił na możliwość realizacji wspólnych projektów międzynarodowych i innych przedsięwzięć naukowych. Prorektor doc. Ing. Jozef  Majerík, PhD, EUR ING przedstawił dotychczasowe wieloletnie doświadczenia i osiągnięcia z współpracy pomiędzy TU Trenčín a WMT PRz. Prezentację uczelni, wydziałów oraz współpracy międzynarodowej przedstawił mgr Konrad Marciniak z Działu Współpracy Międzynarodowej PRz. Delegacja TU Trenčín zwiedziła kampus Politechniki, bibliotekę. OKL PRz w Jasionce zaprezentował Dyrektor dr inż. Arkadiusz Rzucidło.

Drugi dzień delegacja TU Trenčín spędziła na WMT w Stalowej Woli. Zapoznali się z pracowniami i laboratoriami wydziałowymi. Dla pracowników WMT Prodziekan ds. nauki i współpracy międzynarodowej Fakulty špeciálnej techniky doc. Ing. Igor Barényi, PhD., EUR ING zaprezentował możliwości realizacji wspólnych badań i projektów w pracowniach TU Trenčín. Przedstawiono także ofertę wymiany pracowników i studentów w ramach programu ERASMUS. Goście zapoznali się także z historią Centralnego Okręgu Przemysłowego zwiedzając interaktywne muzeum COP w Stalowej Woli. Dotychczasowa współpraca pomiędzy TU Trenčín a Politechniką Rzeszowską to wspólne badania i publikacje naukowe oraz skrypt uczelniany. Jesteśmy także współorganizatorami międzynarodowej konferencji naukowej z obszaru obronności, która odbyła się w 2022 roku w Stalowej Woli, w 2023 roku w Brnie (Czechy) a kolejna odbędzie się w 2024 roku w Trenčíne (Słowacja).