Strona: Druga ogólnopolska edycja konkursu na najlepsze prace dyplomowe doktorskie w dziedzinie przymusowych przesiedleń. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2024-10-16

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców (UNHCR) w Lublinie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ma przyjemność zaprosić Państwa studentów do udziału w drugiej ogólnopolskiej edycji konkursu na najlepsze prace licencjackie (inżynierskie), magisterskie i doktorskie w dziedzinie przymusowych przesiedleń i/lub badań nad uchodźstwem.

Inicjatywa ta została podjęta na początku roku (https://x.com/UNHCRPoland/status/1770066293565129089 [1]) i ma na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie przymusowych przesiedleń oraz zachęcenie do prowadzenia badań w tym obszarze, a także przyczynienie się do rozwoju działań mających na celu poprawę sytuacji uchodźców i osób przymusowo przesiedlonych.

Studenci mogą zgłaszać swoje prace dyplomowe związane z tematyką przymusowych przesiedleń i/lub uchodźstwa, które zostały obronione na dowolnej uczelni w Polsce w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 30 września 2024 roku. Prace należy zgłaszać za pośrednictwem formularza online: Konkurs na najlepszą pracę dyplomową i doktorską (II edycja) nie później niż do 31 października 2024r. (do godz. 23:59).

Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w trzech kategoriach prac. Autorzy, których prace zajmą pierwsze i drugie miejsce otrzymają nagrody, natomiast laureaci trzeciego miejsca otrzymają wyróżnienia.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem:https://docs.google.com/forms/d/1HH4YeQYvaayOgk1cx1CT3LMQz27aCXQrBlGbfOxLlfk/viewform?edit_requested=true&pli=1