Strona: Dzień Bieszczadzki / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Dzień Bieszczadzki

2018-04-23

21 kwietnia b.r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbył się „Dzień Bieszczadzki – wiosna”. Współorganizatorami wydarzenia były: Politechnika Rzeszowska, Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem”, Nieruchomości – Optyk – „Kwaśniak”, Karczma Łemkowyna, Tablitek PRO, Stowarzyszenie „Dobro Powraca” oraz Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich.

Wydarzenie miało na celu promowanie kultury, tradycji oraz muzyki bieszczadzkiej. W trakcie imprezy raczyć można się było nie tylko poezją czytaną oraz śpiewaną ale również przysmakami kuchni regionalnej.

Na scenie zaprezentował się podczas spotkania autorskiego poeta Józef „Czarny” Bilski, którego występ był połączony z koncertem gitarzysty Andrzeja Czyża. Można było również usłyszeć piosenki i przyśpiewki ludowe w wykonaniu Kapeli Łemkowyna z Cisnej, a także poezję śpiewaną w wykonaniu Mariusza Dzioba oraz wiersze Grażyny Jarzyńskiej w oprawie muzycznej Piotra Ruta. Następnie atrakcji dostarczyli gitarzyści Krzysztof Karasiński, Maciej Jóźwik oraz Piotra Rogala „Rogalik”. Zwieńczeniem wieczoru był występ zespołu „Grzane Wino” z Rzeszowa, zdobywcy pierwszego miejsca na Przeglądzie Piosenki „Natchnieni Bieszczadem 2017”.

W trakcie dnia dostępna była również wystawa prac malarskich, fotografii oraz rękodzieła bieszczadzkiego. Można było również zarejestrować się w bazie DKMS dawców komórek macierzystych.