Strona: Dzień bieszczadzki – Jesienią góry są najszczersze / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Dzień bieszczadzki – Jesienią góry są najszczersze

2018-11-27

23 listopada b.r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbył się „Dzień bieszczadzki – Jesienią góry są najszczersze” zorganizowany przez Wydział Mechaniczno – Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz Stowarzyszenie „Natchnieni Bieszczadem” z Cisnej.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli, Lucjusz Nadbereżny – Prezydent Miasta Stalowa Wola, Janusz Zarzeczny – Starosta Stalowowolski, Rafał Weber – Poseł na Sejm RP, Janina Sagatowska – Senator RP oraz Gmina Cisna.

Wydarzenie miało na celu promowanie kultury, tradycji oraz muzyki bieszczadzkiej. W trakcie imprezy raczyć można się było nie tylko poezją czytaną oraz śpiewaną ale również lasowiackim jadłem.

Na scenie zaprezentowali się gitarzyści Andrzej Czyż, Krzysztof Karasiński oraz Piotr Łagodzic. Zwieńczeniem wieczoru był występ zespołu „Grzane Wino” z Rzeszowa, zdobywcy pierwszego miejsca na Przeglądzie Piosenki „Natchnieni Bieszczadem 2017” oraz Grand Prix – Danielka 2018 w Ujsołach.

Oprócz raczenia się poezją śpiewaną można było również wziąć udział w konkursie wiedzy o Bieszczadach, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Dużą atrakcją, nie tylko dla malusińskich, było pojawienie się niedźwiedzi bieszczadzkich.

W trakcie dnia dostępna była również wystawa prac malarskich, fotografii oraz rękodzieła bieszczadzkiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne biesiadowanie.