Strona: DZIEŃ OTWARTY WYDZIAŁU MECHANICZNO - TECHNOLOGICZNEGO POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ W STALOWEJ WOLI / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2018-11-29
, red.  Piotr Ludian

W dniu 23 listopada 2018 roku odbyła się kolejna edycja „Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno –Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli”.  To cykliczne wydarzenie promuje wyższe studia techniczne w Stalowej Woli . Zaproszenia do udziału uczniów klas maturalnych szkół średnich ze Stalowej Woli i z rejonu stalowowolskiego  w Dniu Otwartym skierował Dziekan Wydziału Mechaniczno – Technologicznego  dr hab. Inż. Aleksander Mazurkow prof. PRz.

W wydarzeniu uczestniczyło kilkuset uczniów klas maturalnych szkół średnich ze Stalowej Woli, z Leżajska, Niska, Tarnobrzega i innych miast regionu.

Uroczyste otwarcie Dnia Otwartego odbyło się w Auli Głównej Wydziału Mechaniczno Technologicznego w Stalowej Woli z udziałem Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. Inż. Tadeusza Markowskiego, Prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego, Dziekana Wydziału Mechaniczno – Technologicznego dr hab. Inż. Aleksandra Mazurkowa prof. PRz. Uczestniczyli również przedstawiciele Huty Stalowa Wola szef Działu Serwisu i Szkoleń Produktowych Pan dr inż. Mirosław Surowaniec oraz przedstawiciele firmy LiuGong Pan Dyrektor Jacek Krzykwa i Pani mgr Joanna Sudoł, którzy przedstawili interesujące oferty pracy dla absolwentów Wydziału Mechaniczno Technologicznego w Stalowej Woli.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość zwiedzania najnowszych laboratoriów, auli i sal wykładowych oraz poznania nowoczesnej aparatury laboratoryjnej takiej jak mikroskop optyczny NEOOPHOT, ramiona robotów, skaner 3D, laser oraz wiele innych.

Wielką  atrakcją była wystawa prototypowych konstrukcji wystawianych przez Studenckie Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej Formuła Student – prezentującego najnowszą konstrukcję bolida, Studenckiego Koła Naukowego Lotników – prezentującego konstrukcję nowego Łazika Marsjańskiego oraz Studenckiego Koła Naukowego EUROAVIA prezentującego konstrukcje lotnicze. Ponadto Huta Stalowa Wola wystawiła interesujące stoisko prezentujące wyroby przemysłu obronnego. Przedstawiciele automobilklubu stalowowolskiego zaprezentowali wystawę pojazdów zabytkowych m.in. WSK Mikrus Mr-300, Polski Fiat 125p, Syrena 105, Fiat 126p, Pontiac GTO, Mercedes W107 350 SLC oraz zabytkowych motocykli m.in. Simson sr1, Junak M10, Jawa 50, MZ ETZ 150,  które do dziś stanowią wzorce konstrukcji inżynierskich.

Podczas dnia otwartego zorganizowano specjalne stoisko poświęcone nowoczesnemu medium społecznościowemu promującemu nasz Wydział jakim jest Instagram. Zorganizowano konkurs w którym do wygrania były bilety do kina i gadżety Wydziału.

Dziękujemy wszystkim Patronom i Sponsorom oraz organizatorom imprezy, stoisk specjalistycznych, koncertu i wystaw ludowych.