Strona: Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego 17 kwietnia 2018 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego 17 kwietnia 2018

2018-04-18

17 kwietnia 2018 roku na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zorganizowany został Dzień Otwarty podczas którego stalowowolski Wydział odwiedziło ponad 500 osób. Wydarzenie to miało na celu promocję kierunków technicznych i zapoznanie młodzieży szkół średnich z ofertą edukacyjną WMT. Podczas imprezy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. ze Stalowej Woli, Niska, Gorzyc, Tarnobrzega i Leżajska uczestniczyli w interesujących pokazach i prezentacjach przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów oraz przedstawicieli firm i instytucji współpracujących z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym. Wydział gościł między innymi Hutę Stalowa Wola, Polską Grupę Odlewniczą, Liugong Dressta, Mistę, Uniwheels, Thoni Alutec, Chip Zakład Elektroniki i Automatyki, Apiso, Seron, LedLive, Skynamo Aerospace, Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli, Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Stalowej Woli, 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej oraz 16 Tczewski Batalion Saperów w Nisku. Dla przyszłych studentów przygotowano szereg nowinek technicznych z zakresu zaawansowanych technologii wytwarzania, systemów informatycznych, nowoczesnego sprzętu zbrojeniowego i budowlanego. Młodzież miała również możliwość zwiedzenia Międzyuczelnianego Laboratorium znajdującego się w Inkubatorze Technologicznym w Stalowej Woli oraz zapoznania się z ofertami pracy zaproszonych firm i instytucji.

Dzięki uprzejmości firmy LedLive nasi goście mieli możliwość zobaczyć Hoverbike Raptor firmy Skynamo Aerospace w niemal rzeczywistych wymiarach.

ledlive-logo-01-1024x1024.jpg                                                      skynamo.png

invest_indicator_uni.png

Impreza ta została połączona z uroczystą graduacją absolwentów IV roku kierunku: mechanika i budowa maszyn oraz zarządzanie i inżynieria produkcji Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, którzy ukończyli studia inżynierskie pierwszego stopnia w Stalowej Woli. Dyplomy absolwentom uroczyście wręczyli: prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, dziekan WBMiL prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Ponadto, dla najlepszych studentów WBMiL i WMT firma Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. ufundowała stypendia stażowe, których wręczenie odbyło się przez przedstawiciela przedsiębiorstwa. Po części oficjalnej odbyło się losowanie atrakcyjnych upominków i nagród ufundowanych przez Politechnikę Rzeszowską i firmy uczestniczące w Dniu Otwartym Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, co wywołało spore emocje wśród licznie zgromadzonej młodzieży ponadgimnazjalnej.

dzien_otwarty0495_fot_a_laczek.jpgdzien_otwarty0516_fot_a_laczek.jpg

Zorganizowany Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, przedstawicieli nauki, przemysłu oraz społeczności lokalnej i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

img_0587_fot_a_laczek.jpg

Poniżej prezentujemy fotorelację z Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli