Strona: Edukacyjny dzień babci i dziadka z Politechniką / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Edukacyjny dzień babci i dziadka z Politechniką

2023-01-23

Co łączy babcie, dziadków i wnuków? Chęci zdobywania wiedzy, ciekawość, ale też współczesne technologie. Kto powiedział, że dziadkowie nie mogą przenieść się do świata wirtualnego? Czy dziadkowie potrafią latać dronami? A czy wnuczkowie poradzą sobie w laboratorium chemicznym wśród tych wszystkich bulgocących menzurek? Dzisiejszy dzień udowodnił, że to wszystko jest możliwe. Razem z Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli, Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej połączył siły i zorganizował edukacyjny dzień Babci i Dziadka. Okazuje się, że nie tylko najmłodsi zadają ciekawe pytania. Seniorzy także czują się jak ryba w wodzie pilotując drony czy przemieszczając się w kosmos za pomocą gogli VR. W wydarzenie wprowadził nas dziekan dr. hab. Andrzej Trytek, prof. PRz, który w swoim wykładzie przypomniał jak wyglądało studenckie życie seniorów i jak wiele zmieniło się w ciągu ostatnich dekad w kształceniu przyszłych inżynierów. Nie zabrakło też poczęstunku w postaci słodkich ciasteczek z logo naszego Wydziału. Wielki szacun też dla studentów WMT, którzy znaleźli wspólny język zarówno z wnukami jak i seniorami i tak wspaniale poradzili sobie prowadząc ciekawskich gości po wirtualnym świecie.

A my przybijamy (nie tylko) wirtualną piątkę z Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli i mamy nadzieję gościć u Was nie tylko od święta seniora.