Strona: Europejska Konferencja Dealerów firmy LiuGong na WMT! / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Europejska Konferencja Dealerów firmy LiuGong na WMT!

2019-11-19
, red.  Piotr Ludian

W dniu 15 listopada 2019 r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym gościli przedstawiciele firmy LiuGong w ramach Europejskiej Konferencji Dealerów VISION 2020. W międzynarodowej konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników z przeszło 20 krajów, w tym dystrybutorzy LiuGong z różnych części Europy, liderzy stowarzyszeń branżowych, przedstawiciele władz lokalnych, partnerzy biznesowi oraz przedstawiciele mediów.

Spotkanie zainaugurował Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, który przywitał uczestników konferencji oraz zaproszonych gości oraz przedstawił prezentację poświęconą historii Wydziału i jego rozwoju, historii współpracy z firmą LiuGong, celom i ideom jakie przyświecają spółce LiuGong oraz dalszym perspektywom i możliwościom wspólnych działań z Politechniką.

Prezentacje dotyczyły wizji oraz rozwoju firmy na rok 2020. Omawiane były sprawy związane ze wzrostem sprzedaży maszyn na głównych europejskich rynkach, a także dalszą promocją marki za pośrednictwem mediów. Zaproszeni goście podzielili się swoją wiedzą dotyczącą sektora górnictwa, leśnictwa oraz najnowszymi rozwiązaniami w zakresie zarządzania flotą oraz telematyki.

W konferencji uczestniczyli także najważniejsi przedstawiciele LiuGong Dressta Machinery  Zeng Guang'an, Prezes LiuGong Global, Xiao Xiaolei, Prezes LiuGong Dressta Machinery oraz Howard Dale, Przewodniczący Zarządu LiuGong Dressta Machinery i LiuGong Europe. W rozmowach kuluarowych wspólnie z Prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym i Dziekanem Andrzejem Trytkiem omówili dalsze możliwości i perspektywy współpracy pomiędzy LiuGong-Stalowa Wola- Liuzhou-Politechnika Rzeszowska.

Wspólna kooperacja zaowocowała kierunkami studiów dostosowanymi do potrzeb firmy LiuGong i programem stażowym, którego celem jest nabycie praktycznych umiejętności niezbędnych w pracy w przemyśle przez naszych studentów oraz przygotowanie ich do podjęcia pracy.

Dzięki staraniom firmy LiuGong oraz miasta Liuzhou, Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z Uniwersytetem w Guangxi, która umożliwi dzielenie się doświadczeniami oraz udział w stażach i praktykach dla studentów ze Stalowej Woli i Chin.

W przerwie obrad zgromadzeni goście mogli również zapoznać się z możliwościami innowacyjnego pojazdu DRIFTRUNNER, którego historię opisano szczegółowo w aktualnościach.