Strona: Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet

2019-05-21

Był to historyczny występ naszej drużyny w finałach, ale też pierwsze zawody takiej rangi na obiektach Politechniki Rzeszowskiej – mówi Grzegorz Sowa, prezes KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Do turnieju przystąpiło 16 drużyn kobiet z całej Polski, wyłonionych drogą dwuetapowych eliminacji wojewódzkich i półfinałowych, w których wzięły udział reprezentacje wszystkich państwowych i większość niepublicznych uczelni polskich.

Drużyna Politechniki Rzeszowskiej trafiła do grupy "śmierci”, w której zmierzyła się z PWSZ Krosno (3 miejsce w ubiegłorocznej edycji), Uniwersytet Opolski (obrończynie tytuły z zeszłego roku) oraz AWF Katowice.

Drużyna PRz walczyła w każdym meczu do ostatniej piłki i nie odpuszczała bardziej utytułowanym rywalkom. Ostatecznie drużyna Politechniki zajęła ostatnie miejsce w grupie. W kategorii typy uczelni technicznych został rozegrany dodatkowy mecz, który przesądził o zwycięstwie drużyny gospodarzy. Rywalkami o złoty krążek była drużyna Politechniki Łódzkiej. Po dwóch bardzo wyrównanych setach drużyna PRz zwyciężyła i mogła się cieszyć ze złotego medalu osiągając wynik  2:0 (25:20,25:22).

W klasyfikacji generalnej Uniwersytet Opolski po raz drugi sięgnął po złoto broniąc ubiegłoroczny tytułu mistrza. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu a trzecie miejsce zajęły panie z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Na uroczystości wręczeniu medali i dyplomów obecni rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski z prorektorem ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz i dyrektorem CFiS PRz dr Anną Gardzińską,  rektor Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman oraz prorektor ds. rozwoju prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Krośnie.

Miło nam dodać, że w składzie drużyny, która osiągnęła tak wspaniały wynik, była studentka I roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli Katarzyna Hanejko.