Strona: II Międzynarodowa Konferencja Naukowa na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli – dzień drugi / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2019-06-07

6 czerwca 2019 r. to drugi dzień organizowanej na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli II Międzynarodowej Konferencji Naukowej „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologiach specjalnego przeznaczenia”.

W drugim dniu konferencji odbyły się dwie sekcje wykładowe będące kontynuacją poruszanej tematyki. W trakcie wykładów odbyła się również prezentacja firmy ZWICK/ROELL Polska. Nadal prezentowano wyniki badań w sekcji posterowej.

Jednym z punktów programu drugiego dnia konferencji było zwiedzanie Ośrodka Badań Dynamicznych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Stalowej Woli. Tutaj naukowcy mieli możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach z wykorzystaniem środków bojowych na strzelnicy artyleryjskiej. Kolejną atrakcją, dzięki uprzejmości firmy Autosan, był przejazd pokazowy zabytkowym autobusem znanym też jako "ogórek".

Na zakończenie drugiego dnia Rada Naukowa Konferencji wyróżniła dwie prace naukowe prezentowane podczas sesji:

1. Referat pt. Turbine engine concept realizing HUMPHREY cycle. Piotr TARNAWSKI, Wiesław OSTAPSKI ( Politechnika Warszawska)

2. Poster: The use of reverse engineering to create FEM model of spiroid gears. Sylwia Sikorska-Czupryna, Aleksander Mazurkow, Wiesław Żelasko, Janusz Czaja, Karol Łysiak (Politechnika Rzeszowska)

Nagrody ufundowane przez HSW S.A., Miasto Stalowa Wola oraz Politechnikę Rzeszowską wręczył wyróżnionym naukowcom Prodziekan ds. Nauki dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz.

Fot. A. Łączek