21-12-2018 r.

Dnia 17.12.2018 r. w Stalowej Woli odbył się III Mikołajkowy Turniej Czwórek Mieszanych w Piłkę Siatkową o Puchar JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony studentów. W zawodach uczestniczyli studenci Politechniki Rzeszowskiej reprezentujący wszystkie roczniki i kierunki Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, oraz studenci Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej

W turnieju wzięło udział 8 drużyn podzielonych na 2 grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły  w kolejnych meczach o miejsca na podium.

Wszystkie spotkania turnieju były ciekawe i stały na wysokim poziomie. Bardzo zacięte i emocjonujące mecze półfinałowe wyłoniły finalistów turnieju w którym spotkały się drużyny -  „Czary Mary u Barbary”  i „Dzika Czwórka”. Mecz finałowy dostarczył szczególnych wrażeń  oraz emocji i zakończył się po zaciętej grze wynikiem 2:0.

Końcowa klasyfikacja:

1. „Czary Mary u Barbary” – Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz Rzeszów

Barbara Wójtowicz, Wojciech Zygmunt, Arkadiusz Świder, Sebastian Walicki

1. „Dzika Czwórka” – Wydział Mechaniczno-Technologiczny PRz Stalowa Wola

Małgorzata Borowiec, Mateusz Zywar, Sylwester Sobaś, Kacper Gonet

1. „Tańczące Stokrotki” –  Wydział Mechaniczno-Technologiczny PRz Stalowa Wola

Katarzyna Hanejko, Jakub Pędrak, Paweł Wolak, Błażej Krysa

Nagrody zwycięzcom turnieju wręczył Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz z upoważnienia JM Rektora prof. dr hab. inż. Tadeusza Markowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

red. Elżbieta Pamuła

foto. Bogdan Pamuła