Strona: Immatrykulacja rocznika 2019/2020 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Immatrykulacja rocznika 2019/2020

2019-09-30
, red.  Piotr Ludian

W dniu 30 września 2019 r. o godz. 10.00 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów studiów stacjonarnych rozpoczynających naukę w roku akademickim 2019/2020.

Spotkanie poprowadził Prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec, który zaczął od powitania zgromadzonych studentów i w swojej prezentacji przedstawił Władze Uczelni, Wydziału oraz pracowników Dziekanatu i przedstawicieli Samorządu Studenckiego. Następnie zostały zaprezentowane kierunki studiów inżynieryjnych i magisterskich oraz aspekty, nad którymi sprawuje pieczę Prodziekan ds. kształcenia.

W dalszej części głos zabrała Pani Monika Karwan, która omówiła rolę Dziekanatu w którym studenci mogą załatwić różne sprawy studenckie. Pan Bogdan Pamuła omówił kwestie kultury fizycznej i AZS-ów, a Pani Angelika Górz przedstawiła zasady korzystania z czytelni i biblioteki wydziałowej.

Kolejnym prelegentem była Pani Małgorzata Kobylarz, przewodnicząca Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli, która zaprezentowała ofertę fundacji, kładąc nacisk na możliwość skorzystania z akademika oraz oferty gastronomicznej w MensaQul.

Swoją ofertę w zakresie gastronomii przedstawiła również Pani Marta Gromysz, która jest Prezesem Innowacyjnej Spółdzielnia Socjalnej Sami Sobie.

W trakcie spotkania przekazane zostały również istotne informacje dotyczące pracy Wydziału oraz praktyczne wskazówki organizacyjne.

Spotkanie zakończyło się uroczystym aktem przyjęcia w poczet studentów, co zostało zrealizowane poprzez uroczyste ślubowanie i podpisanie przez studentów aktów ślubowania.

Spotkanie było relacjonowane przez lokalną telewizję i prasę.

Studentom pierwszego roku życzymy owocnych, przyjemnych  i interesujących studiów!

W dniu 5 października 2019 r. o godz. 8.00 odbędzie się immatrykulacja studentów studiów niestacjonarnych.