Strona: Inauguracja Roku Akademickiego 2019/20 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Inauguracja Roku Akademickiego 2019/20

2019-10-14
, red.  Piotr Ludian

W dniu 11 października w Auli A-1 w budynku V zainaugurowano 69. Rok Akademicki 2019/2020. Wydarzenie zgromadziło m.in. pracowników i studentów Uczelni, przedstawicieli władz wojewódzkich czy służb mundurowych. W tej uroczystości wzięła również udział delegacja z naszego Wydziału.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego powitano gości, następnie Rektor prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski wygłosił przemówienie, w którym podkreślił mocne strony Uczelni i realizowane przedsięwzięcia. W przyszłym roku Uczelnia będzie obchodzić 70-lecie istnienia, co zdaniem Rektora jest świetną okazją do refleksji na temat przyszłości Uczelni.

Studenci pierwszego roku i doktoranci złożyli uroczyste ślubowanie. Z naszego Wydziału byli to studenci pierwszego roku Pan Piotr Czyżewski i Pani Aleksandra Nowak. Ponadto, Pan Kamil Koszyczek brał udział w poczcie sztandarowej podczas ślubowania.

Podczas inauguracji wręczono odznaczenia dla zasłużonych pracowników Politechniki. Zostały również wręczone medale Komisji Edukacji Narodowej, którym został odznaczony Prodziekan dr Andrzej Chmielowiec.

Zostały odczytane życzenia i listy gratulacyjne, które Uczelnia otrzymała m.in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, przedstawicieli władz województwa i innych uczelni.