Strona: Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich

2018-02-20

W dniu 20 lutego 2018 r. w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

W spotkaniu uczestniczył Adam Hamryszczak, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.

Tematem pierwszego w tym roku spotkania informacyjnego były sposoby wsparcia przedsiębiorstw w realizacji innowacyjnych projektów.  Przedsiębiorcy uczestniczący w prezentacjach mieli okazję zapoznania się z ofertą wsparcia dla firm z Programu Polska Wschodnia, Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego, Programu Inteligentny Rozwój dla innowacyjnych przedsiębiorców.

Szczegółowo omawiane były takie zagadnienia jak:  rozpoczęcie i rozwój działalności firmy (start-upy), innowacje z wykorzystaniem wyników badań B+R, innowacje z wykorzystaniem wzornictwa przemysłowego, prowadzenie prac badawczo-rozwojowych, przygotowanie i  wdrożenie technologii oraz  faza inwestycyjna, możliwości w zakresie rozpoczęcia i rozwoju działalności na rynkach zagranicznych, wprowadzenie produktów i usług na rynki zagraniczne, programy promocji dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw  na rynki zagraniczne

Po części prezentacyjnej odbyły się konsultacje indywidualne z ekspertami instytucji, które wdrażają Fundusze Europejskie.

Spotkanie zostało organizowane we współpracy z: Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Polską Agencją Inwestycji i Handlu, Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.

Poniżej zamieszczony został link do strony, na której znajduje się transmisja on-line ze spotkania.

www.funduszeeuropejskie.gov.pl/transmisja.