Strona: III Konferencja BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

III Konferencja BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA

2019-12-11

10 grudnia 2019 r. w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyła się III Konferencja BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA. Konferencja skierowana była do lokalnych przedsiębiorców, ludzi nauki oraz instytucji wspomagających finansowanie działalności przedsiębiorstw. Tematyka związana była z problematyką powiązania biznesu z nauką we współczesnej gospodarce.

Organizatorami konferencji byli Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, Miasto Stalowa Wola oraz Nadsański Bank Spółdzielczy. Patronatem konferencję objęli: Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Janina Sagatowska Senator RP, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski Rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali Magdalena Więckowicz - p. o. Prezesa Nadsańskiego Banku Spółdzielczego oraz dr hab. inż. Andrzej Trytek - Dziekan Wydziału Mechaniczno – Technologicznego, prof. PRz. Następnie głos zabrała Renata Knap - Wiceprezydent Miasta Stalowa Wola oraz Janusz Zarzeczny - Starosta Stalowowolski.

W pierwszym Panelu, prelekcje wygłosili m. in.: Ewa Draus - Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, następnie reprezentując BPS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Robert Rozmus - Wiceprezes Zarządu oraz Karol Łaczkowski - Dyrektor Regionalny.

W drugim panelu swoje stanowisko zaprezentowali również: Agencja Rozwoju Przemysłu S. A. w osobie Piotra Rycko oraz przedstawiciele takich instytucji jak: Politechnika Rzeszowska, Nadsański Bank Spółdzielczy, Regionalna Izba Gospodarcza w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza".

Ważnym punktem drugiej części był panel dyskusyjny „Rozwój regionu – rola Samorządu, Nauki, Biznesu”, w którym głos zabrali Ewa Draus, Renata Knap, Magdalena Więckowicz, Mirosław Tupaj oraz Ryszard Kapusta.

fot. A. Łączek i K. Łysiak