Strona: Konferencja naukowa z okazji 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Konferencja naukowa z okazji 80-lecia Centralnego Okręgu Przemysłowego

2017-09-08

W dniu 8 września 2017r. w auli Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyła się konferencja  naukowa Centralny Okręg Przemysłowy. W kierunku innowacyjnej gospodarki w Polsce, którą zainaugurowano Ogólnopolskie Obchody Jubileuszu 80-lecia Powstania COP. Patronat Honorowy nad obchodami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Uczestnicy konferencji wysłuchali serii wykładów, w których podkreślano istotne znaczenie Centralnego Okręgu Przemysłowego dla rozwoju regionu i całego kraju. W kolejnych sesjach prelegenci przedstawiali rys historyczny tworzenia Centralnego Okręgu Przemysłowego, jego spuściznę oraz możliwe perspektywy rozwoju. Podczas prezentacji wskazywano na wyjątkową innowacyjność idei COP, godne naśladowania zaangażowanie i determinację we wdrażaniu tego przedsięwzięcia.

Wielokrotnie wskazywano na ścisłe związki świata nauki i biznesu w tworzeniu innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Aleksander Mazurkow podkreślił, że powstanie i rozwój Politechniki Rzeszowskiej mocno wpisuje się w historię istnienia COP. W myśl idei głoszonych przez twórcę COP i wielkiego wizjonera, Eugeniusza Kwiatkowskiego, wykorzystanie i zaangażowanie potencjału ludzkiego oraz jedność i solidarność społeczna stanowi klucz do optymalnego rozwoju państwa.

W kolejnych sesjach przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego, lotniczego, energetycznego wskazywali liczne przykłady innowacyjnych przedsięwzięć, które swoje źródło mają w początkach istnienia Centralnego Okręgu Przemysłowego. Konferencja była doskonałą okazją do prezentacji dobrych praktyk wdrażanych w wielu dziedzinach gospodarki.

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się Tutaj