Strona: Kongres 590 / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Kongres 590

2018-11-18
, red.  Piotr Ludian

W dniach 15 i 16 listopada w G2 Arenie w Jasionce koło Rzeszowa odbył się jeden z największych kongresów gospodarczych w Polsce – Kongres 590. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawiciela Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli. Poniżej znajduje się krótka relacja mgr Piotra Ludiana.

Nazwa Kongresu wywodzi się od trzech pierwszych cyfr kodu kreskowego, które w przypadku Polski to właśnie 590. Tegoroczna edycja była już trzecią edycją i obfitowała w moc atrakcji! Wg relacji organizatorów wydarzenie przyciągnęło ponad 5 tysięcy osób, wśród których byli głównie biznesmeni, samorządowcy, politycy, jak również przedstawiciele szkolnictwa wyższego. Tradycją stało się już to, że na Kongresie gości Prezydent Rzeczpospolitej Polski Pan Andrzej Duda i tym razem nie było inaczej. Ukoronowaniem pierwszego dnia było wręczenie Nagród Gospodarczych Prezydenta RP. Jedną z nagród zdobyła podkarpacka firma Ultratech, która specjalizuje się w produkcji części i podzespołów dla światowych firm z sektorów lotnictwa, inżynierii kosmicznej i energetyki.

Kongres w swoim programie składał się z debat, dyskusji panelowych i wykładów. W pierwszym dniu wziąłem udział m.in. w panelach „Współpraca i dialog – szkoły i przedsiębiorstwa na rzecz promowania szkolnictwa branżowego” oraz „Nowe Technologie: Naukowe kadry dla biznesu – nowe ścieżki kariery”. Jednak najciekawszym panelem był wykład gościa specjalnego zaproszonego przez firmę KGHM Imrama Khana, który w firmie Snap Inc. jest członkiem zarządu odpowiedzialnym za strategię. Jego wykład był zatytułowany „Storytelling in the age of social media” (tł. Opowiadanie historii w erze mediów społecznościowych). Po wykładach wielu prowadzących było chętnych do dalszych rozmów i dyskusji, poniżej mogą zobaczyć Państwo moje zdjęcia z Imramem Khanem oraz Dariuszem Mioduskim (prawnik, biznesmen oraz właściciel i prezes klubu piłkarskiego Legia Warszawa). W drugim dniu w G2 Arenie gościł premier Mateusz Morawiecki.

Kongres w słowach Prezydenta Dudy ma zburzyć mit o Polsce B, która jest gorsza, a tylko przyjazd do Rzeszowa i na Podkarpacie pozwoli zmienić ten krzywdzący pogląd pokazując, że to region Polski, który obfituje w start-upy i firmy bazujące na nowoczesnych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach.

Spotkanie stwarza platformę do nawiązywania kontaktów i wzajemnego poznawania się. W kuluarach mówi się, że ta unikalna atmosfera czyni Kongres tak popularnym wśród biznesmenów w całej Polsce.

Osoby, które chcą się dowiedzieć więcej zapraszam na oficjalną stronę Kongresu: https://www.kongres590.pl/.