Strona: Konkurs "Od pomysłu do przemysłu" / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Konkurs "Od pomysłu do przemysłu"

2018-11-07
, red.  Sylwia Sikorska-Czupryna

Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP wraz z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zapraszają wszystkie podkarpackie szkoły średnie do udziału w konkursie "Od pomysłu do przemysłu".

Uczniowie indywidualnie lub w zespołach mogą brać udział w konkursie w dwóch kategoriach:

ROZWIĄZANIE  PROGRAMOWO-TECHNICZNE

Ta kategoria obejmuje rozwiązania, które zostały wytworzone w oparciu o istniejące urządzenia, których funkcjonalność została rozszerzona lub zmieniona przez indywidualne oprogramowanie.              Ta kategoria obejmuje, lecz nie ogranicza się do wykorzystania dostępnych na rynku minikomputerów (np. Arduino, Rapberry Pi) i/lub oprogramowania typu SCADA do tworzenia systemów inteligentnego domu czy rozwiązań wpisujących się w nurt Fabryki 4.0.  Kategoria nie obejmuje rozwiązań ograniczających swoje działanie do oprogramowania komputerowego. W przypadku rozwiązań, w których pokazanie pełnego działania nie jest możliwe np. ze względu na koszty, praca konkursowa powinna obejmować układ symulujący działanie.

URZĄDZENIE

Kategoria obejmuje wykonanie i uruchomienie:

• Urządzeń elektronicznych,
  • Urządzeń mechatronicznych,
  • Urządzeń elektrycznych,
  • Systemów automatyki.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie Koła Naukowego Informatyki Przemysłowej.