Strona: Kurs prowadzącego strzelanie / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Kurs prowadzącego strzelanie

2023-04-27

Kurs na wszystkie rodzaje broni (8 kategorii wg nowego wzoru LOK-u), pozwala na samodzielne kierowanie strzelaniami i korzystanie z większości strzelnic bez dodatkowego instruktora. Czas trwania kursu: 2 dni.

Pierwszy dzień: teoria w biurze Komendy Głównej Związku Strzeleckiego "Strzelec JP w Rzeszowie na ul. Jagiellońskiej 5 (godz. 9.00-18.00)

Drugi dzień praktyka na strzelnicy "Anna" k. Jarosławia (godz.9.00-17.00).

Uwaga: godziny trwania mogą ulec wydłużeniu!

Koszt: 1100zł/os

Wymagania:

• ukończone 21 lat w pierwszym dniu kursu,

• umiejętność posługiwania się bronią palną (nie jest wymagane pozwolenie),

• zaświadczenie od lekarza medycyny sportu lub lekarza rodzinnego - warunek konieczny do wzięcia udziału w kursie - należy przynieść je w pierwszy dzień kursu (żołnierze mogą przynieść ksero badań robionych przed rozpoczęciem służby).

Szkolenie obejmuje:

• Szkolenie teoretyczne:

• przepisy i akty prawne,

• zagadnienia prawne,

• zagadnienia dotyczące posługiwania się bronią,

• pomoc przedmedyczna.

• Szkolenie praktyczne:

• rozkładanie i składanie wybranych modeli broni palnej,

• RKO.

• Egzamin w formie testu.

• Strzelanie z broni:

• pneumatycznej,

• palnej krótkiej bocznego zapłonu,

• palnej krótkiej centralnego zapłonu,

• palnej długiej bocznego zapłonu,

• palnej długiej centralnego zapłonu,

• gładkolufowej,

• pistoletu maszynowego.

Cena obejmuje: kurs, egzamin teoretyczny, egzamin praktyczny i wydanie legitymacji. Uprawnienia PS wydane przez LOK są ważne i honorowane na każdej legalnie działającej strzelnicy. Wyżywienie i transport na miejsce kursu (biuro KG, Strzelnica) we własnym zakresie.

Ostateczny termin zapisów to 09.05.2023

Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł przelewem na konto: 21 1020 4391 0000 6302 0199 9374 tytułem: "Kurs prowadzącego strzelanie + Imię + Nazwisko " do dnia 10.05.2023r.

Pozostałą kwotę należy wpłacić w gotówce w pierwszy dzień kursu.

Istnieje również możliwość wpłaty całości kwoty na konto.

Legitymacje prowadzącego strzelanie wydawane są przez LOK. Termin oczekiwania na legitymacje może wynosić do 2 miesięcy od zakończenia kursu - Związek Strzelecki nie ma wpływu na termin oczekiwania na legitymacje.

Link do zapisów: https://docs.google.com/forms/d/1R_47XaH7-dk5u3cojxFGMO8xUzbK9inQsdspwfSNrPU/edit

Wzór zaświadczenia lekarskiego:

Warunkiem odbycia się kursu jest zebranie grupy minimum 20 osób.

W miarę możliwości zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie tej informacji. W załączniku dołączam plakat, który może być wykorzystany przez Państwa do celów informacyjnych.

Powyższe informacje można znaleźć również na profilu Strzelnicy "Anna" na Facebooku.