Strona: Majówka w Stalowej Woli / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Majówka w Stalowej Woli

2022-04-26

Koncerty, rowery, dyktando, spotkania z naturą – to program „Majówki” w Stalowej Woli, którą w dniach 1 – 3 maja 2022 roku proponuje Miejski Dom Kultury. Tematem wiodącym wydarzenia ma być ciekawość, jaką rozbudza w nas otaczająca natura. W programie nie zabraknie koncertów. Zaproszeni artyści to w większości ludzie stąd, z naszego miasta. Tematy rowerowe towarzyszą natomiast Stalowej od zawsze.

1 maja na trasie wokół Leśniczówki w Ciemnym Kącie rozegrany zostanie XV Rowerowy Cross Country o Puchar Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Wieczorem będzie zaś można wirtualnie podziwiać Drogę Mleczną podczas warsztatów astronomicznych.

2 maja zaprosimy ponownie na Ciemny Kąt, ale tym razem na warsztaty zielarskie oraz leśną kąpiel.

3 maja dzień rozpoczniemy XIV Stalowowolskim Dyktandem „Gżegżółki” z tekstem Anny Garbaczowej dotyczącym natury właśnie. O godz. 15.00 na terenie przyległym do MDK swoje podwoje otworzy Zagroda Lasowiacka, w której dobrze bawić się będą zarówno duzi, jak
i mali. A o 16.00 spod MDK wyruszy Stalowowolska Rowerowa Masa Krytyczna, w której
ze szczególną sympatią wyglądać będziemy posiadaczy rowerów marki „Ukraina”.

I oczywiście koncerty na tarasie MDK. Pierwszego dnia „Majówki” wystąpi Nadsańska Orkiestra Kameralna ze stalowowolskimi chórami oraz solistami w repertuarze polsko-ukraińskim. Drugiego dnia taras wypełni mocne brzmienie za sprawą: Lupermana, Fever, Wesa Gałczyńskiego & Power Train. Trzeci dzień należał będzie do wykonawców z „krainy łagodności”: Krzysztofa St. Karasińskiego, Fiesta Amigos oraz grupy Czerwony Tulipan.

M A J Ó W K A
w Stalowej Woli

P R O G R A M

1 – 3 maja 2022