Strona: Medal „Primus Inter Pares” dla absolwenta WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Medal „Primus Inter Pares” dla absolwenta WMT

2022-05-05

Z satysfakcją informujemy, że absolwent WMT Piotr Kulpiński został laureatem konkursu ,,Primus Inter Pares”.

Wręczenie dyplomów, nagród i medali ,,Primus Inter Pares” odbyło się 28 kwietnia podczas posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej.

,,Primus Inter Pares” to inicjatywa Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej. Konkurs jest organizowany od 2004 r., a jego pomysłodawcą jest dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz, prorektor ds. nauczania w latach 1999-2005. W ramach konkursu wyłaniani są najlepsi absolwenci z poszczególnych wydziałów naszej uczelni. Nagrody przyznawane są za bardzo dobre wyniki osiągane w nauce oraz wyróżniającą się działalność na innych płaszczyznach życia akademickiego, która w istotny sposób wpływa na kreowanie pozytywnego wizerunku naszej uczelni. Medale przyznaje Kapituła Medalu, która co roku powoływana jest przez przewodniczącego Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej spośród jej członków. Uczelnię reprezentuje w niej prorektor ds. kształcenia.

W tym roku już po raz osiemnasty laureaci konkursu z rąk przewodniczącego Rady Fundacji Romana Krzystyniaka, prezesa Zarządu Fundacji Grzegorza Króla i rektora prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika otrzymali medale Primus Inter Pares, dyplomy oraz nagrody finansowe pochodzące ze środków Fundacji.

Fundatorami tegorocznych nagród finansowych są: Tadeusz Gratkowski, Besta Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Elektromontaż Rzeszów S.A., Fundacja Banku Pekao S.A. imienia dr. Mariana Kantona, Inżynieria Rzeszów S.A., Wolf Technoprojekt Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.