Strona: Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Stalowowolskiego / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Stalowowolskiego

2018-05-11

W dniu 10 maja 2018 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Stalowowolskiego zorganizowany przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz Centrum Fizjoterapii i Sportu.

Gospodarze turnieju, gościli na obiektach MOSiR przy ul. Hutniczej 15 w Stalowej Woli drużyny zaprzyjaźnionych Uniwersytetów z Belgradu, Koszyc, Preszowa, Ziliny i Krakowa.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli dr hab. inż. Aleksander Mazurkow prof.PRz, w towarzystwie przedstawicieli Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej,  Dyrektora ds. Sportu i Organizacji mgr inż. Grzegorza Sowy, mgr Macieja Lutaka i mgr Przemysława Biskupa.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, a poziom sportowy imprezy był bardzo wysoki dzięki uczestnictwu wielu zawodników mających doświadczenia z piłkarskich boisk ligowych.

Gr.A

Bel.

Kosz

Krak

br.

pkt

Bel.

Kosz

Krak

Gr.B

Zil.

Pres

St.W

br.

pkt

Zil.

Pres

St.W

Kraków : Belgrad – II m. po rzutach karnych / 2 : 3 /

Drużyny podzielone były na 2 grupy, w których mecze odbywały się systemem „każdy  z każdym” i najlepsze z nich zagrały o 1 miejsce, a odpowiednio 2 o 3 miejsce, oraz 3 o 5 miejsce.

Mecze finałowe

o 5 miejsce                 Stalowa Wola : Kraków     4 : 2

o 3 miejsce                 Belgrad : Zilina                    0 : 4

o 1 miejsce                 Preszów : Koszyce             2 : 0

Po bardzo emocjonujących meczach grupowych i finałowych wyłoniony został zwycięzca całego turnieju, którym została drużyna  Wydziału Technologii Produkcji Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z siedzibą Preszowie.

Końcowa klasyfikacja drużyn

1. Wydział Technologii Produkcji Uniwersytetu Technicznego w Koszycach z siedzibą Preszowie
  2. Wydział Materiałów, Metalurgii i Recyklingu Uniwersytetu Technicznego w Koszycach
  3. Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Technicznego w Żylinie
  4. Wydział Techniczny w Bor Uniwersytet w Belgradzie
  5. Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli
  6. Wydział Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Puchary dla najlepszych drużyn ufundowane i wręczone zostały przez Starostę Stalowowolskiego Janusza Zarzecznego.

Drużyna Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej reprezentowali studenci:

Po zakończonych rozgrywkach studenci wraz z opiekunami udali się na obchody Rzeszowskich Juwenaliów.

W drugim dniu pobytu naszych w Stalowej Woli, nasi goście zwiedzali firmę   Mista Sp. z o.o.  prowadzącą działalność związaną z sektorem maszyn drogowych i budowlanych,  oraz firmę Liugong Dressta Machinery  Sp. z o.o. zajmującą się produkcją ciężkiego sprzętu budowlanego. Zwiedzający mieli możliwość poznania zakładów i charakteru pracy. Prezentacja przedstawiła wykorzystanie rozwiązań konstrukcyjnych technicznych i technologicznych w pojazdach budowlanych oraz zainspirowała uczestników do zainteresowania się zagadnieniami z zakresu techniki.

W organizację turnieju i pobytu gości w Stalowej Woli zaangażowali się studenci II roku Politechniki Rzeszowskiej: Jacek Karp, Emilia Tofilska, Krystian Ziętak , Karol Kusiak Karol, Rafał Jędruch. Głównym koordynatorem działań grupy studenckiej był Marcin Bandyga.

Uczestnicy Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Stalowowolskiego w dniu 11.05.2018 r.

AGH Kraków - Wydział Odlewnictwa AGH

Opiekunowie: Prof. Rafał Dańko, Dr hab. inż. Jarosław Jakubski

Zawodnicy: Bartosz Nowak, Grzegorz Piegza, Michał Kozera, Damian Kalemba, Piotr Kurczab, Karol Wojna, Mateusz Mydlak, Paweł Markowski,

Opiekun: Dr Vladimír Harčarik