Strona: Model odlewniczy z Ulanowa. / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Model odlewniczy z Ulanowa.

2018-10-31
, red.  Piotr Ludian

Wydział Mechaniczno-Technologiczny wzbogacił się o kolejny produkt przemysłu z regionu Stalowej Woli. Firma modelarska z Ulanowa Z.P.H.U - MODELARNIA "Model Holding" Kamila Makowska przekazała nam model odlewniczy.

Model Holding to prężnie rozwijająca się firma z branży modelarsko-odlewniczej. Posiada duże doświadczenie w wykonywaniu modeli dla przemysłu odlewniczego. Model Holding wykonuje zarówno modele dla odlewów żeliwnych, staliwnych, jak i dla stopów aluminium. Firma wykonuje także różnorodne prace stolarskie, a jakość oparta jest na wieloletnim doświadczeniu zdobywanym i przekazywanym od kilku pokoleń. O jakości modeli wykonywanych w tej modelarni świadczą zamówienia od największych firm odlewniczych w Polsce, które wykonują odlewy dla światowych potentatów przemysłowych np.: ABB, General Electric, Philips i inni. Studenci Politechniki Rzeszowskiej realizują w tej firmie praktyki przemysłowe oraz prace dyplomowe. Na zdjęciu współwłaściciel Model Holding Zbigniew Makowski i prodziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz.