Strona: Musical "Opowieść noworoczna" - relacja / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Musical "Opowieść noworoczna" - relacja

2020-01-26

24 stycznia br. mieliśmy zaszczyt gościć, w murach Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej. Pod kierownictwem artystycznym Pani Lidii Chalińskiej, Dyrektor Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, zaprezentował on musical pt. "Opowieść noworoczna". To muzyczna interpretacja powieści Charlesa Dickensa pt. "Opowieść wigilijna", w reżyserii chórzystów Aleksandry Warchoł oraz Sebastiana Sitnika.

O godzinie 17:30 widzowie przenieśli się w magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Świąteczny klimat zagwarantowały piękne kolędy, a także znane i lubiane piosenki, które wszyscy nucimy słysząc je w radiu w okresie zimowym. Powieść Dickensa stanowiła jedynie inspirację, na efekt końcowy złożyły się przede wszystkim znakomita gra aktorska, taniec studentów Politechniki Rzeszowskiej oraz mnóstwo świetnych pomysłów autorów scenariusza i reżyserów.

Musical został objęty honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusza Markowskiego oraz Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego.

Na występ przybyli mieszkańcy miasta Stalowej Woli, okolicznych miejscowości, obecni pracownicy wraz z rodzinami, emerytowana kadra techniczna i inżynierska, absolwenci PRz oraz studenci. Wszyscy byli pod wrażeniem występu, który został nagrodzony wielokrotnie gromkimi brawami i zakończył się bisem.

Na ręce Pani Lidii Chalińskiej, serdeczne podziękowania za zapierający dech w piersiach występ złożyli Pani Wiceprezydent miasta Stalowej Woli Renata Knap oraz Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz.

Goście mieli także okazję, by przyjrzeć się z bliska przepięknej szopce bożonarodzeniowej, wykonanej przez Panią Dorotę Szeligę z Chwałowic, która zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

Mamy nadzieję, że poniższe zdjęcia pozwolą Państwu jeszcze raz, chociaż na chwilę, przenieść się duchem do tego wspaniałego wydarzenia, pełnego wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Jedno jest pewne, na długo zapadnie ono w naszej pamięci.