Strona: Nowa pracownia i nowe horyzonty / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Nowa pracownia i nowe horyzonty

2022-11-30

29 listopada 2022 na naszym Wydziale miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Okazja ku temu była nie byle jaka, gdyż Wydział wzbogacił się o nowoczesną pracownię pomiarową. Nowe laboratorium zostało wyposażone  w stanowiska do pomiarów zewnętrznych, głębokości, wymiarów  i odległości otworów, rowków i podcięć.

Nowy sprzęt  będzie służył studentom WMT (i nie tylko), którzy nauczą się dokonywać dokładnych pomiarów, takich jakie wykonywane są w firmach produkcyjnych.  Domeną najnowszych rozwiązań pomiarów współrzędnościowych oraz stanowisk pomiarów ręcznych przekazanych przez firmę MITUTOYO  jest fakt, że dokładność pomiarów dochodzi do tysięcznej części milimetra. Jesteśmy dumni, że studenci WMT mogą zdobywać wiedzę i umiejętności korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań. Firma MITUTOYO, która sfinansowała nowe laboratorium, w przeszłości współpracowała też z innymi uczelniami. Cieszymy się, że na naszym Wydziale znajduje się taka infrastruktura i możemy zachęcać przyszłych studentów do podjęcia studiów w stalowej Woli.

Obok uroczystości otwarcia nowego laboratorium, odbyło się uroczyste podpisanie umowy z firmą Mitutoyo a Wydziałem Mechaniczno- Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej. W wydarzeniu wzięli udział Rektor Politechniki Rzeszowskiej – prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Prezydent Miasta Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny oraz Vicepresident Mitutoyo Polska Sp. z o.o. – Jakub Ruszkowski.

Wszystkich gości przywitał Dziekan WMT Andrzej Trytek, a każdy z nich zabrał głos podkreślając korzyści płynące  z umowy zarówno dla Wydziału, jak i lokalnego przemysłu.  Pan Dyrektor Sprzedaży Mitutojo Polska Michał Rutkowski przedstawił historię firmy Mitutoyo i jej ekspansję rynków na całym świecie. Prelegentem był również dr Andrzej Chmielowiec, który mówił o planach utworzenia nowego kierunku i interdyscyplinarnym zespole badawczym ukierunkowanym na inteligentne systemy predykcyjne w przemyśle.

Przybyli goście mieli okazję zobaczyć nowe laboratorium, maszynę  współrzędnościową oraz prezentację programu MeasurLink 9 którą poprowadził Regionalny Menedżer Sprzedaży Mitutoyo Polska Pan Marek Niemczak. Podczas spotkania w laboratorium nastąpiła wymiana kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami i przedstawicielami firmy Mitutoyo jak również przybyłymi nauczycielami i pozostałymi gośćmi.

W trakcie uroczystości obecne były lokalne media, którym serdecznie dziękujemy za przybycie. Wywiady oraz fotorelacje można obejrzeć i posłuchać na stronach Sztafety i Radia Leliwa:

.