Strona: Nowoczesne technologie 3D stosowane w przemyśle oraz odlewnictwie - relacja / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Nowoczesne technologie 3D stosowane w przemyśle oraz odlewnictwie - relacja

2019-10-11
, red.  Piotr Ludian

W dniu 4 października o godz.11.00 w Auli 101 na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej odbyło się seminarium, którego celem było przybliżenie nowoczesnych technologii 3D używanych w przemyśle  oraz odlewnictwie.

Firma Ex-One zaprezentowała możliwość wykorzystania druku 3D z piasku oraz metalu. Firma pokazała przykładowe modele z drukarki 3D. Natomiast firma Smartech3D przedstawiła skaner 3D oraz dedykowane do niego oprogramowanie. Zaprezentowano precyzyjne możliwości pomiarowe urządzenia wykorzystując metodę pomiaru światłem strukturalnym.

Głównie uczestnikami seminarium byli przedstawiciele firm z branży odlewniczej oraz zakłady, które używają lub planują wprowadzić druk 3D takie jak:  Liugong Dressta Machinery, HSW S.A. , Thoni Alutec, Superior Industries, Iwamet, Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów, PGO S.A., Karnatech, Huttens-Albertus Polska Sp.z o.o. Uczestnicy brali aktywny udział w seminarium poprzez zadawanie pytań i rozmowy z przedstawicielami obu firm, które trwały nawet po zakończeniu seminarium, co świadczy o tym, że idea organizacji tego wydarzenia była strzałem w dziesiątkę!