Strona: Obiekt OZE z klocków LEGO dla Stalowej Woli w Sikorskim / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Obiekt OZE z klocków LEGO dla Stalowej Woli w Sikorskim

2024-05-31

Partnerami Wydarzenia byli Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli oraz Campus Naukowy Zawrót Głowy. Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Starostę Stalowowolskiego oraz Prezydenta Miasta Stalowa Wola.

W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych drużyn z publicznych szkół podstawowych gminy Stalowa Wola. W dwugodzinnych zmaganiach zadaniem uczestników było zaprojektowanie i zbudowanie z klocków LEGO® modelu do pozyskiwania zielonej energii przez miasto Stalowa Wola. Konkurs miał na celu promowanie działań proekologicznych jak również promowanie miasta Stalowa Wola.

Jury konkursowe w składzie dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz – Dziekan Wydziału Mechaniczno Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, Sławomir Wołek – przedstawiciel Seron oraz Grzegorz Król – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 1 oceniało prace biorąc pod uwagę: nazwę, wygląd zewnętrzny, prezentację, funkcjonalność oraz współpracę.

Konkurs wsparły następujące instytucje i firmy : Powiat Stalowowolski, Gmina Stalowa Wola, Huta Stalowa Wola S.A., Seron spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., Piekarnia Cukiernia Rostek, Politechnika Rzeszowska, Campus Naukowy Zawrót Głowy.

Obserwując kreatywność oraz działania członków zespołów mamy nadzieję, że w przyszłości uczestnicy zasilą mury naszego Wydziału.