Strona: Od pomysłu do przemysłu – rozstrzygnięcie V edycji konkursu / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Od pomysłu do przemysłu – rozstrzygnięcie V edycji konkursu

2021-05-14

13 maja 2021 roku w murach naszego wydziału odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom i finalistom V edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu”.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości, przedstawicieli władz Miasta Stalowa Wola, patronów, sponsorów konkursu, mediów, a przede wszystkim laureatów i finalistów wraz z opiekunami.

Jako pierwszy głos zabrał Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz, który złożył gratulacje uczestnikom konkursu oraz docenił ich starania i zapał. Wyraził również podziw, że mimo obowiązków szkolnych i trudnego czasu pandemii znaleźli czas, by wykonać tak interesujące projekty. Zaprosił także młodych ludzi, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, do studiowania na WMT i zapewnił, że otrzymają wsparcie w realizacji swoich dalszych pomysłów.

Kolejną osobą, która wygłosiła krótkie przemówienie był Pan Romuald Kwieciński – właściciel Zakładu Elektroniki i Automatyki ,,Chip”. Swoje pierwsze słowa skierował do władz WMT, którym podziękował za organizację konkursu pozwalającego na rozwijanie nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim umiejętności praktycznych. Wyraził również nadzieję na coraz większą aktywizację młodzieży w kolejnych edycjach konkursu. Dalsze słowa uznania skierował do uczestników konkursu, których pochwalił za kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, pomimo niepowodzeń i życzył wielu sukcesów w dalszym rozwijaniu pasji.

Do gratulacji i życzeń determinacji w tworzeniu nowych projektów dołączyli się Pan Tomasz Miśko – Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu oraz Pani Joanna Pyrkosz-Wiśniewska reprezentująca firmę Superior Industries. Zaprosili również laureatów i finalistów do pracy w naszym regionie.

Głos zabrał także Prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec, który przedstawił najważniejsze informacje dotyczące kierunków kształcenia i specjalności realizowanych na WMT oraz wskazał na ich powiązanie z przemysłem. Następnie przybliżył działalność kół naukowych oraz możliwości jaki daje studiowanie na naszej uczelni, np. wyjazdy w ramach programu Erasmus. Podkreślił, że praktyczne kształcenie ma ogromne znaczenie i pozwala absolwentom na podjęcie pracy, która sprawia im przyjemność i staje się ich pasją. Na koniec pogratulował uczestnikom konkursu, życzył powodzenia  w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i zaprosił na wycieczkę po WMT po uroczystym spotkaniu.

Kolejnym punktem wydarzenia było wręczenie dyplomów i nagród wśród których znalazły się: Zestaw Raspberry Pi 4 RPI-16492, UT890C miernik uniwersalny, Zhaoxin 936D - 60W oraz Zasilacz Laboratoryjny Zhaoxin RXN-305D. Cenną nagrodą był także certyfikat potwierdzający przyznanie 100 dodatkowych punktów w procesie rekrutacji dla osób ubiegających się o przyjęcia na studia na naszej uczelni.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników V edycji konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu” umieszczono na stronie internetowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz pod poniższym adresem.

Uroczyste spotkanie uwieczniła wspólna fotografia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i głów pełnych pomysłów oraz zapraszamy do studiowania w murach naszej uczelni.

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich instytucji, sponsorów za zaangażowanie i wsparcie.

BAGPAK - Polski producent puszek do napojów

logonew_bagpak.jpg