Strona: Od pomysłu do przemysłu – rozstrzygnięcie VI edycji konkursu / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Od pomysłu do przemysłu – rozstrzygnięcie VI edycji konkursu

2022-04-07

5 kwietnia 2022 roku w murach naszego wydziału odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom oraz finalistom VI już edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu”.

Jako pierwszy głos zabrał prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec, który przywitał przybyłych gości, przedstawicieli patronów, sponsorów konkursu, mediów, a przede wszystkim laureatów i finalistów wraz z ich opiekunami.

Następnie gratulacje uczestnikom konkursu i ich opiekunom złożył dziekan WMT dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. PRz. Docenił ich starania i zapał. Podkreślił, że nieważne jest miejsce, które zajęli w konkursie, ale zdobyta wiedza i umiejętności przełożone na wykonanie konkretnego projektu. Zaprosił także młodych ludzi, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, do studiowania na WMT i zapewnił, że otrzymają wsparcie w realizacji swoich kolejnych oryginalnych pomysłów. Przybliżył również działalność kół naukowych funkcjonujących na wydziale.

Kolejną osobą, która wygłosiła krótkie przemówienie był pan Romuald Kwieciński – właściciel Zakładu Elektroniki i Automatyki ,,Chip”. Wyraził podziw i radość, że w konkursie wzięli udział zarówno panowie, jak i panie. Słowa uznania skierował do uczestników konkursu i ich nauczycieli, których pochwalił za kreatywność oraz włożony wysiłek w wykonanie projektów. Zachęcał również młodych ludzi do dalszego rozwoju umiejętności i kompetencji cennych z punktu widzenia pracodawców i niezwykle ważnych dla rozwoju polskiej gospodarki.

Do gratulacji dołączył również pan Tomasz Miśko – Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Tarnobrzegu, który stwierdził, że wszyscy uczestnicy są wygrani ze względu na trud jaki włożyli w wykonanie prac konkursowych. Zaprosił także młodych ludzi do związania swojej przyszłości z naszym regionem.

Punktem kulminacyjnym było wręczenie dyplomów i nagród wśród których znalazły się: Zestaw Raspberry Pi Pico, UT33 C+ miernik uniwersalny, stacja lutownicza Zhaoxin 936DH oraz LW-936, StarterKit rozszerzony z modułem Arduino Uno + Box Model: ARD-03798, EcoDuino – automatyczna podlewaczka roślin DFRobot KIT0003, dysk zewnętrzny ADATA oraz Zasilacz Laboratoryjny Zhaoxin RXN-305D. Dodatkową, równie cenną nagrodą stanowił certyfikat potwierdzający przyznanie 100 dodatkowych punktów w procesie rekrutacji dla osób ubiegających się o przyjęcie na studia na naszej uczelni.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników VI edycji konkursu ,,Od pomysłu do przemysłu” zostały umieszczone na stronie internetowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego PRz pod poniższym adresem.

Ostatnim punktem spotkania był konkurs ,,Z miłości do wiedzy” zorganizowany przez mgr Ilonę Łepską.

Drużyny dwuosobowe musiały odpowiedzieć m. in. z iloma krajami graniczy Polska, krzyżówką jakich zwierząt jest muł, wizerunek którego króla widnieje na banknocie 20 zł, co odkrył Dmitrij Mendelejew, jak nazywały się statki Krzysztofa Kolumba, które polskie miasto słynie z krasnali, jak nazywało się pierwsze sklonowane zwierzę, ile waży wątroba dorosłego człowieka, jak nazywa się planeta karłowata, kto wynalazł dynamit oraz w jakim kraju samochody marki Mercedes stanowią 80% zarejestrowanych pojazdów.

Trzy najwytrwalsze drużyny, które dotarły do finału, otrzymały słodką nagrodę w postaci krówek. Dodatkowo zwycięska para otrzymała głośniki JBL.

Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy uczestników konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do studiowania w murach naszej uczelni.
Podziękowania kierujemy do wszystkich instytucji, sponsorów za zaangażowanie i okazane wsparcie.