Strona: Ostatnie wolne miejsca na studia! / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Ostatnie wolne miejsca na studia!

2019-07-23

Wydział zlokalizowany jest w Stalowej Woli, tuż przy strefie przemysłowej. Budynek znajduje się blisko największych przedsiębiorstw Podkarpacia, w których odbywa się część zajęć laboratoryjnych oraz praktyki.

Każdy student ma możliwość zakwaterowania w Akademiku, oddalonym od Wydziału o ok. 1 km (więcej na stronie studiujwstalowej.pl).

Studenci otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Stalowej Woli w wysokości 300 PLN miesięcznie dla każdego rozpoczynającego naukę i systematycznie uczestniczącego w zajęciach na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. W kolejnych latach utrzymanie stypendium zależy od osiągniętej średniej ocen (średnia powyżej 3,5 pozwala na dalsze pobieranie stypendium).

Za dobre wyniki w nauce, można uzyskać nawet 850 PLN miesięcznie stypendium rektorskiego.

Duża część studentów pobiera stypendia socjalne, których maksymalna kwota wynosi 800 PLN miesięcznie. Najniższe stypendium socjalne uzyskuje się już przy dochodzie 1200 PLN na osobę w rodzinie.

Politechnika Rzeszowska funduje też specjalne stypendia dla osób niepełnosprawnych – 700 PLN miesięcznie.

Część studentów otrzymuje też stypendia fundowane przez przedsiębiorstwa współpracujące z uczelnią.

Studiuj w Stalowej Woli na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej!