Strona: Otwarcie muzeum COP / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Otwarcie muzeum COP

2022-07-11

7 lipca odbyło się uroczyste otwarcie Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli. Wydarzenie to zbiegło się z obchodami 85-lecia powstania COP i zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawa w muzeum stanowi dokumentację historii COP, który przyczynił się do rozwoju zarówno gospodarczego, militarnego, jak i technologicznego wszystkich dziedzin życia mieszkańców naszego kraju w latach 30. XX wieku.

WMT również przyłączył się do organizacji tego wydarzenia. 9 lipca w murach naszej uczelni odbyły się wykłady naukowe. Odwiedzający mogli zobaczyć interesujące eksperymenty chemiczne i fizyczne, w trakcie których dowiedzieli się jakie właściwości posiadają suchy lód i ciekły azot. Mieli także okazję zapoznać się z budową bezzałogowych statków powietrznych oraz rodzajami silników samochodowych. Dodatkowo w dniach od 7 do 9 lipca przybyli goście mieli możliwość bezpłatnego zwiedzenia wystawy pojazdów zabytkowych, znajdującej się na stałe na podziemnym parkingu naszego wydziału.