Strona: Politechnika Rzeszowska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Politechnika Rzeszowska na Dniach Otwartych Funduszy Europejskich

2019-05-13
, red.  Monika Karwan

11 maja br. Wydział Mechaniczno-Technologiczny PRz w Stalowej Woli prezentował swoją ofertę edukacyjną podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się na stalowowolskich Błoniach. Jubileusz 15-lecia członkostwa w UE połączony był z Piknikiem Lotniczym oraz rozpoczęciem Szybowcowych Mistrzostw Europy. Dopisała zarówno pogoda jak i tłumy zwiedzających. Cała impreza podzielona została na strefy. W strefie nauki prezentowały się uczelnie wyższe oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Również nasz Wydział skorzystał z okazji i zachęcał do podjęcia studiów technicznych na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli. Każdy, kto odwiedził nasze stoisko, mógł znaleźć coś dla siebie. Tym najmłodszym najbardziej przypadły do gustu bryłki, które składane były bez użycia kleju. Ci nieco starsi zainteresowani byli wytworem rąk i umysłów naszych studentów: łazikiem marsjańskim oraz ramionami robotów. W naszych działaniach promocyjnych wspomogli nas nasi koledzy z Rzeszowa, którzy prosto z Marsa przywieźli swojego łazika do Stalowej Woli, by mógł cieszyć nasze oczy i rozdawać politechniczne baloniki.

W trakcie imprezy nad głowami zgromadzonych w pokazie lotniczym prezentowała się wojskowa grupa akrobatyczna „Orlik”. Na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne z Domów Kultury oraz kabarety Chatelet i Jurki. Wydarzenie zakończył około godziny 21 nocny pokaz balonowy i fajerwerki.