Strona: Porozumienie o współpracy międzynarodowej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Porozumienie o współpracy międzynarodowej

2018-01-05

Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli i Wydział Techniczny w Bor Uniwersytetu w Belgradzie zawarły porozumienie o wzajemnej współpracy.

Porozumienie uroczyście podpisali Dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz oraz Dziekan Wydziału Technicznego w Bor Prof. Dr. Nada Štrbac.

Strony porozumienia zgodnie wyraziły chęć wzajemnej, przynoszącej obopólne korzyści współpracy w celu rozwoju w dziedzinach naukowo-badawczych, podniesienia standardów kształcenia i poziomu osiągnięć dydaktycznych. Współpraca międzynarodowa między wydziałami zaplanowana na okres pięciu lat obejmuje wymianę kadry dydaktycznej oraz wymiany studenckie. Ważnym elementem współpracy jest również realizacja różnorodnych projektów badawczych oraz działań, które przyczynią się do znacznego rozwoju kompetencji zawodowych. W zależności od pojawiających się potrzeb strony porozumienia gotowe są również na podejmowanie innych działań i projektów wspierających rozwój środowiska akademickiego.

Podjęcie współpracy z Uniwersytetem w Belgradzie, największym i najbardziej prestiżowym uniwersytetem w Serbii, przyniesie wymierne korzyści w wielu aspektach. Otwarcie się na nowe doświadczenia, dzielenie się wiedzą oraz wspólne projekty naukowo-badawcze będą  z pewnością doskonałą okazją do rozwoju dla obu stron porozumienia.