Strona: Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2022-02-03

Podpisanie porozumienia odbyło się w siedzibie Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Politechnikę Rzeszowską reprezentowała Pani Prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz a Zespół Szkół z Nowej Dęby reprezentowały Dyrektor Bogumiła Małajowicz oraz Kierownik Szkolenia Praktycznego Maria Jachyra. Wydział Mechaniczno –Technologiczny reprezentowali dziekani dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz, dr hab. inż. Mirosław Tupaj prof. PRz i dr Andrzej Chmielowiec.

Porozumienie o współpracy zobowiązuje strony do promocji kierunków kształcenia, prowadzenia dla uczniów specjalistycznych zajęć w siedzibie WMT oraz wykładów tematycznych w szkole przez pracowników WMT. Szkoła wprowadzi również zajęcia edukacyjne rozszerzone z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, informatyka w ramach klasy politechnicznej. Przewidywana jest realizacja specjalistycznych szkoleń dla nauczycieli oraz instruktorów zawodu.

Przedstawiciele szkoły zapoznali się także z aktualną ofertą kształcenia na Politechnice Rzeszowskiej, którą przedstawiła Pani Prorektor  dr hab. Iwona Włoch, prof. PRz, a szczegóły kształcenia na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym przedstawili dziekani. Pani Dyrektor wraz z Panią Kierownik zwiedziły pracownie, laboratoria, sale dydaktyczne i aule wydziałowe. Obejrzały również ekspozycję pojazdów zabytkowych, która znajduje się na WMT
w ramach współpracy z Automobilklubem Stalowowolskim.