Strona: Posiedzenie Rady Programowej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Posiedzenie Rady Programowej

2017-05-31

W poniedziałek, 29.05.2017 r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej.

Posiedzenie rozpoczęło się powitaniem przybyłych członków Rady przez Dyrektora ds. zamiejscowych jednostek organizacyjnych Politechniki Rzeszowskiej Pana Zygmunta Bombę.

Dziekan WMT dr hab.inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz przedstawił zadania zrealizowane przez Wydział przez ostatnie pół roku z zakresu działalności organizacyjnej, dydaktycznej i naukowo-badawczej oraz przedstawił plan działań na kolejne półrocze.

Tematem przewodnim posiedzenia Rady Programowej był problem popularyzacji kierunków technicznych wśród młodzieży i konieczność odbudowy etosu inżyniera. Cenne uwagi i propozycje wygłosili m.in. Andrzej Trytek (Prodziekan ds. nauki), Jacek Krupa (Uniwheels Production Poland Sp. z o.o.), Janina Sagatowska (Senator RP), Grzegorz Budzik (Prorektor ds. nauki PRz), Andrzej Chmielowiec (Prodziekan ds. kształcenia WMT), Piotr Żyjewski (Dyrektor CEZ w Stalowej Woli), Antoni Kłosowski (ANTONIO&STANLEY KŁOSOWSKI).

Jednym z głównych punktów spotkania było wręczenie aktu nominowania na członka Rady Programowej dla Dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pułkownika dyplomowanego Arkadiusza Mikołajczyka.