Strona: Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego

2018-04-17

W dniu 17 kwietnia 2018 r. odbyła się Rada Programowa Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli.

Głównym punktem obrad Rady Programowej było podpisanie umowy o współpracy zawartej między Politechniką Rzeszowską a firmą Skynamo Aerospace sp. z o.o.

Strony porozumienia  reprezentowane przez Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusza Markowskiego oraz Prezesa Zarządu Tomasza Czapkiewicza podjęły współpracę w zakresie prowadzenia badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych, realizacji praktyk i staży studenckich oraz kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr.

Firma Skynamo Aerospace z siedzibą w Warszawie jest spółką powołaną do realizacji projektu B+R pod nazwą Hoverbike RAPTOR finansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Prowadzi działalność gospodarcza w zakresie produkcji produkcji statków powietrznych, statków kosmicznych i innych maszyn. Zawierając umowę o współpracy obie instytucje zobowiązały się do pełnego wykorzystania posiadanych możliwości i doświadczenia zmierzającego do optymalnego współdziałania nauki i biznesu.

Członkowie Rady Programowej podejmowali również kwestie związane z dalszym rozwojem Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w tym tworzenia nowych kierunków i specjalności oraz doskonalenia oferty dydaktyczno-naukowej.