Strona: Posiedzenie Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

2018-12-12
   11 grudnia br.  odbyło się kolejne posiedzenie Rady Programowej Wydziału  Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej. Jednym z tematów był jubileusz kształcenia politechnicznego w Stalowej Woli. O losach tworzenia najpierw Ośrodka Zamiejscowego, a później samodzielnego Wydziału,  opowiedział zebranym prodziekan ds. kształcenia dr Andrzej Chmielowiec. Swój nieoceniony wkład w powstanie ZOD-u mieli ówczesny Dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz Wiceprezydent miasta Stalowa Wola Stanisław Cisek. Za swój upór i determinację w realizacji zamierzonego celu otrzymali słowa uznania i podziękowania.

Radzie Programowej przewodniczył Dziekan WMT dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. Prz. Na obradach obecni byli: poseł na Sejm RP – Rafał Weber, Rektor PRz – prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz członkowie Rady Programowej - reprezentanci przedsiębiorstw, biznesu, banków i administracji lokalnej rejonu stalowowolskiego a także zaproszeni goście. Podczas posiedzenia odbyło się również uroczyste wręczenie Aktu Powołania na członka Rady płk. Dariuszowi Słocie - Dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W imieniu pułkownika akt odebrał mjr Paweł Kępa. W dalszej części obrad członkowie Rady oraz goście zaproszeni zostali zapoznani z wynikami rekrutacji na rok akademicki 2018/19. Przedstawione również zostały zrealizowane projekty, konferencje naukowe, imprezy promocyjne.  Prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Andrzej Trytek, prof. Prz opowiedział o zamiarach rozszerzenia bazy laboratoryjnej naukowo-badawczej, która mogłaby służyć  realizacji prac doktorskich i habilitacyjnych. Przedstawił  również efekty dotychczasowej współpracy Wydziału z lokalnym przemysłem. Zaprezentował zebranym do przedyskutowania propozycje tematów nowych projektów naukowo-rozwojowych i naukowo-badawczych. Obrady zakończone zostały luźną dyskusją.