Strona: Rejestracja na międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne ERC / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Rejestracja na międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne ERC

2023-03-15

Rejestracja na międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne ERC jest otwarta.

European Rover Challenge to największe i najbardziej prestiżowe zawody studenckie z zakresu robotyki planetarnej w Europie (i jedne z największych na świecie!). ERC gromadzi drużyny z uniwersytetów na całym świecie, które rywalizują w zadaniach podobnych do tych wykonywanych przez łaziki na Marsie i Księżycu. Oferuje cenną możliwość dla studentów szukających okazji do rozwoju swojej kariery w przemyśle inżynieryjnym i robotyce. Pozwala studentom podnieść swoje kompetencje i zdobyć realne doświadczenie w swojej dziedzinie. Uczestnictwo w ERC umożliwia studentom zaprezentowanie swoich umiejętności i wiedzy szerszej publiczności, w tym przedstawicielom nauki, przestrzeni kosmicznej i biznesu oraz potencjalnym pracodawcom. ERC to jedyne na świecie zawody robotyki planetarnej, które są miejscem spotkań przedstawicieli narodowych agencji kosmicznych (NASA, ESA, DLR) oraz ekspertów branży robotycznej.

Kto może wziąć udział w zawodach?

ERC to zawody drużyn uniwersyteckich, dlatego minimum 75% zespołu muszą stanowić studenci, doktoranci lub niedawni absolwenci. Współpraca ze specjalistami z różnych dziedzin i profesorami uniwersyteckimi jest do pewnego stopnia dozwolona. Z tej samej uczelni może zarejestrować się nieograniczona liczba zespołów. Co więcej, można stworzyć zespół złożony z wielu wydziałów i uczelni!

ERC jest doświadczeniem interdyscyplinarnym – zespoły mogą być tworzone przez studentów z różnych środowisk i kierunków. Chociaż inżynieria jest kluczowym elementem zawodów, każdy zespół znacząco skorzysta z osób zajmujących się zarządzaniem, finansami, elektrotechniką, produkcją, tworzeniem oprogramowania i informatyką oraz PR.

Jak się zarejestrować?

Po pierwsze, należy zebrać drużynę. Następnie prosimy o zapoznanie się z regulaminem zawodów, który można znaleźć na naszej stronie internetowej (zakładka regulamin). Następnie należy wypełnić wszystkie wymagane formularze i dokumenty przed upływem terminu zgłoszeń! Rejestracja i udział w zawodach są bezpłatne.

Termin zgłoszeń: 14 kwietnia 2023

Osoby zainteresowane zawodami, które nie są w stanie zaprojektować i wyprodukować funkcjonalnego łazika, powinny rozważyć zgłoszenie się do osobnej, zdalnej formuły ERC! Zespoły biorące udział w formule zdalnej będą używać podczas zawodów ustandaryzowanego sprzętu (i rozwijać własne oprogramowanie), z którym będą się łączyć zdalnie przez Internet z dowolnego miejsca na Ziemi. Rejestracja do ERC remote rozpocznie się w kwietniu 2023.

Więcej informacji na stronach: