Strona: Rektor – elekt w Stalowej Woli / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Rektor – elekt w Stalowej Woli

2020-06-04

Rektor - elekt dr hab. inż. Piotr Koszelnik prof. PRz oraz Prorektor - elekt prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp w dniu 04 czerwca 2020 r. przebywali z wizytą w Stalowej Woli.

Pierwszy punkt to wizyta na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym. Ze względu na panującą sytuację w spotkaniu wzięło udział wąskie grono pracowników WMT: kolegium dziekańskie, dr inż. Krzysztof Szwajka i mgr Monika Karwan. Dziekan dr hab. inż. Andrzej Trytek prof. PRz przedstawił historię wydziału, strukturę organizacyjną, współpracę z lokalnym samorządem oraz przemysłem, a także plany rozwoju, zamierzenia, zadania oraz wyzwania przed jakimi stoją pracownicy i studenci WMT. Prodziekan dr hab. inż. Mirosław Tupaj prof. PRz zaprezentował pracownie oraz laboratoria, ich wyposażenie oraz możliwości naukowe i badawcze. Prodziekan dr Andrzej Chmielowiec przedstawił obszary działalności dydaktycznej: wyniki rekrutacji w kolejnych latach funkcjonowania WMT oraz stan zatrudnienia pracowników. W trakcie rozmów poruszono także aktualne potrzeby wydziału. Następnie Panowie Profesorowie Piotr Koszelnik i Jarosław Sęp zwiedzili budynek WMT, laboratoria wydziałowe a także wystawę pojazdów zabytkowych.

Kolejny punkt to wizyta w Hucie Stalowa Wola S.A.. Przedstawicieli Politechniki przyjęli Bartłomiej Zając Prezes Zarządu Generalny, Janusz Hamryszczak Członek Zarządu Dyrektor Finansowy, Jan Szwedo Członek Zarządu Dyrektor Operacyjny oraz Mirosław Surowaniec Prokurent. Prezes Bartłomiej Zając delegację z Politechniki zapoznał z ofertą produktów i wyrobów HSW S.A., przedstawił halę produkcyjną oraz procesy wytwarzania pojazdów wojskowych. Rozmowy dotyczyły dotychczasowej współpracy w obszarze dydaktyki, organizacji konferencji, prac naukowo-badawczych oraz planów na kolejne lata współdziałania. Profesorowie Piotr Koszelnik i Jarosław Sęp podziękowali za wsparcie w obszarze kształcenia studentów PRz oraz zadeklarowali dalszą pogłębioną współpracę z HSW S.A.. Prezes Bartłomiej Zając podziękował za wsparcie pracowników WMT w rozwiązywaniu bieżących problemów technologicznych oraz zadeklarował dalszą współpracę z PRz.

Rektor - elekt dr hab. inż. Piotr Koszelnik prof. PRz oraz Prorektor - elekt prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp spotkali się także z Prezydentem Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżym. Prowadzona podczas spotkania rozmowa dotyczyła dotychczasowego rozwoju WMT, zamierzeń na kolejne lata jego funkcjonowania oraz możliwości ich realizacji. Pan Prezydent podziękował za przedstawienie planów dalszego rozwoju WMT oraz zaangażowanie jego pracowników w rozwój Stalowej Woli. Panowie Profesorowie podziękowali Panu Prezydentowi za bardzo duże wsparcie Urzędu Miasta w rozwój WMT oraz zadeklarowali rozszerzenie obszarów współpracy.