Strona: Relacja z wykładu i spotkania z firmą ISCAR Poland / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Relacja z wykładu i spotkania z firmą ISCAR Poland

2024-01-17

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej duży nacisk kładziony jest na szkolenia praktyczne studentów jak i kadry naukowo-dydaktycznej. Dlatego też bardzo ważna jest współpraca z firmami, które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i problemami z którymi się borykają w opracowywaniu technologii.

W ramach takiej współpracy w dniu 13 stycznia 2024 r. goszczono na Wydziale Pana Marcina Różańskiego, Dyrektora Technicznego ISCAR Poland. Spotkanie było poświęcone prezentacji zaawansowanych technologii obróbki skrawaniem oraz dyskusji na temat narzędzi stosowanych w tych procesach.

W dobie inteligentnych fabryk wyposażonych w nowoczesny park maszynowy, narzędzia skrawające firmy ISCAR stanowią klucz do zwiększenia efektywności i wydajności procesów a ich INNOWACYJNE rozwiązania wyznaczają nowe kierunki w branży.

Niewątpliwie, spotkanie dało możliwość szerszego spojrzenia na problemy jakie można napotkać w procesach obróbki skrawaniem, ale przede wszystkim było okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w narzędziach skrawających.

Kontynuacją współpracy będzie szkolenie zarówno dla pracowników jak i studentów, które odbędzie się w TECH CENTER firmy ISCAR Poland w Katowicach.

Za przeprowadzone seminarium oraz możliwość kolejnego spotkania serdecznie dziękujemy zespołowi ISCAR Poland.