Strona: Sikorski na WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Sikorski na WMT

2021-11-29

Dnia 07.10.2021 r w ramach współpracy między Zespołem Szkół nr 1 w Stalowej Woli, a Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej uczniowie klasy 4 Technikum mechanicznego o profilu mechatronicznym mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na terenie Wydziału. Podczas zajęć uczniowie poznali metody pomiarów odkształceń przy użyciu odpowiednich czujników. Zajęcia poprowadzone były przez mgr. inż. Marka Szewczyka.

Dnia 21.10.2021 r. Ci sami uczniowie zapoznali się z podstawami obsługi robota przemysłowego dzięki uprzejmości i fachowemu wsparciu mgr. inż. Karola Łysiaka.

W ramach przeprowadzanych zajęć zrealizowano następujące zagadnienia.

1. Elementy składowe robota (manipulator, układ sterowania, panel sterowania).
  2. Układy współrzędnych mające związek z robotami.
  3. Przesuw ręczny robota.
  4. Tworzenie stanowiska roboczego w środowisku wirtualnym Roboguide.
  5. Dodawanie komponentów typu Parts, Fixture, Tooling oraz ich powiązanie.
  6. Programowanie robota w środowisku Roboguide przy użyciu edytora(Simulation Program Editor) proste pozycje i ścieżki.