Strona: Specjalność informatyczna na WMT / Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Specjalność informatyczna na WMT

2017-04-28

Podczas prezentacji przedstawiciele firmy I-BS.pl zapoznali uczestników spotkania z profilem firmy oraz technologiami, które wykorzystują w codziennej pracy. Flagowymi produktami firmy są systemy dostępu do rachunku bankowego zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych. To właśnie w tym kontekście była mowa o konkretnych narzędziach wspierających pracę zespołów programistycznych.

Na spotkaniu przedstawiona została również oferta złożona naszemu Wydziałowi przez firmę Enigma Systemy Ochrony Informacji. Głównym obszarem działalności tej firmy jest bezpieczeństwo teleinformatyczne, a konkretnie tworzenie rozwiązań programowych i sprzętowych do ochrony informacji (w tym informacji niejawnych).

Zaprezentowane zostały również obszary działalności informatycznej, które Wydział jest w stanie wspierać wśród uczniów i studentów.